Auto CB ŠKODA nový SUPERB

V Černicích začíná oprava Štefánikovy ulice, která ovlivní dopravu

22.05.2023 14:41     29.05.2023 8:04

Začíná kompletní oprava vozovky a chodníků ve Štefánikově ulici v plzeňských Černicích. Akce za téměř 10,5 milionu korun včetně DPH bude rozdělena do dvou etap.

ilustrační foto RSD

Oprava vozovky proběhne od 29. května a potrvá až do 27. srpna. „Štefánikovu ulici, tedy vozovku včetně chodníků, budeme opravovat v úseku mezi ulicemi Na Vápenicích a K Cihelnám. Jedná se o zhruba 250 metrů,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Stavební práce ovlivní nejen automobilovou, ale i městskou hromadnou dopravu. Stavba bude rozdělena do dvou etap. „První etapa (v úseku Do Kopce – Na Vápenicích) proběhne od 29. května do 30. června a bude to za uzavírky jednoho jízdního pruhu s kyvadlovým provozem městské hromadné dopravy za vyloučení ostatní dopravy. Druhá etapa pak potrvá od 1. července do 27. srpna za úplné uzavírky veškeré dopravy,“ upřesnil Aleš Tolar.

„Za komplikace se Plzeňanům omlouváme, nicméně velmi se snažíme například plné uzavírky směřovat do období prázdnin, kdy lidé bývají na dovolených a obecně je dopravní zátěž v Plzni výrazně nižší,“ dodal náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Kromě oprav silnice a stávajících chodníků budou v daném úseku doplněny i bezbariérové prvky, stejně tak i chybějící chodník podél Štefánikovy ulice po pravé straně ve směru z centra v rozsahu od stávající křižovatky s ulicí Na Vápenicích až ke křižovatce s ulicí Do Kopce.

Objízdná trasa:

Pro individuální dopravu bude vedena ulicemi K Plzenci, V Hliníku a K Cihelnám.

Objízdnou trasou budou vedeny také linky městské hromadné dopravy v rámci druhé etapy, kdy si rekonstrukce vyžádá úplnou uzavírku daného úseku ulice.

  • Po dobu prázdninové úplné uzavírky nebude v provozu trolejbusová linka 10 a naopak oproti standardnímu prázdninovému provozu dojde k posílení linky 13. V pracovních i víkendových dnech bude část spojů linky 13 ukončena v blízkosti OC Olympia. Zbylé spoje budou v pracovních dnech po objízdné trase zajíždět až na konečnou v Černicích.
  • O víkendových dnech pak z důvodu nasazení kloubových vozidel není možné obratiště v Černicích využívat a tato část spojů tak bude ukončena již na okružní křižovatce ulic K Cihelnám x V Hliníku.
  • Denní autobusové linky MHD budou vedeny výše uvedenou objízdnou trasou.
  • Noční autobusové linky budou obousměrně odkloněny ulicí Nepomucká a dále již stanovenou objízdnou trasou ulicemi V Hliníku a K Cihelnám.

Součástí stavby je také například přeložka vodovodu v rozsahu od křižovatky Štefánikova x Na Vápenicích v délce 101 metrů a jiné úpravy.

Řidiči, pozor! Až do konce srpna probíhá celoplošná oprava Písecké ulice, která se nachází v bezprostřední blízkosti obchodního centra OC Olympia Plzeň. Více jsme informovali zde.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte