QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Česku se otevřel vzdušný prostor

19.04.2010 14:29

Česká republika konečně v pondělí 19. dubna otevřela svůj vzdušný prostor. Centrum řešení krize leteckého provozu se tak sune do Bruselu. Z Ruzyně tak vzlétlo zatím asi jen 20 letů.

Náš vzdušný prostor je konečně od pondělka 19. dubna od 12 hodin opět otevřen. Prozatím jen na zkušební dobu 48 hodin. Další mrak popela nám totiž sopka opět poslala. Některá evropská letiště jako v Německu či Polsku se pokoušely v neděli 18. dubna už otevřít, ale večer museli zas uzavřít prostor kvůli všudypřítomnému prachu ze sopky. Letecké společnosti žádají otevření letišť, protože některé provedly vlastní průzkumy a dle nich je vše v pořádku. Česko dnes z Ruzyně pustilo jen 20 letů.

Během uzavření prostoru v Evropě bylo celkem zrušeno 63 000 letů. Aerolinky tak žádají okamžité řešení od EU. Ta svolala konferenci ministrů doparvy do Bruselu. Kupodivu na ni ministři nepoletí, ale debatovat budou prostřednictvím videokonference. Podobně řešil minulý rok premiér Fischer naše předsednictví v EU, když měl poruchu na letadle.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x