QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Liticích proběhly kontroly dětských hřišt, pomohli i strážníci s detektory - FOTKY

07.06.2023 17:36

Ve středu 7. června proběhly kontroly a čištění hřišť v plzeňských Liticích. Šestý plzeňský obvod má hned několik míst na hraní pro nejmenší.

Litice čisteni hrist mo plzen 6 (3)
Litice čisteni hrist mo plzen 6 (3)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (2)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (1)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (4)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (5)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (6)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (8)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (7)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (10)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (9)Litice čisteni hrist mo plzen 6 (11)

"Dnes proběhlo na žádost starosty našeho městského obvodu čištění dětských hřišť v Liticích. Děkujeme za spolupráci Městské policii Plzeň. Účelem bylo zjištění a odstranění nebezpečných předmětů. Výrazně při práci pomohly detektory kovů," informuje vedení MO Plzeň 6.

Strážníci Městské policie Plzeň a také zástupci vedení obvodu včetně starosty vyrazili s detektory na hřiště u Lidového domu, dále na Budilovo náměstí. "Kontroly jsme provedli ještě na hřištích v Obilné ulici pod Dubovou Horou a na hřišti u hradu. V rámci kontrol proběhlo i čištění píškovišť a štěrkových dopadových ploch okolo herních prvků," prozradil QAPu starosta Michal Hausner.

Hřiště u zříceniny hradu v Liticích, které rovněž prošlo kontrolou, patří mezi nejnovější. Vybudováno bylo teprve vloni v srpnu. "My jsme měli požadavky rodin s malými dětmi z naší severní části obce vybudovat v této části Litic dětské hřiště. Našli jsme pro něj vhodný městský pozemek, tedy u litického hradu nedaleko základní školy. Hřiště je velmi navštěvované," uvedl starosta Michal Hausner.

foto: MO Plzeň 6

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT