QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzni bude slavnostně rozsvícen vánoční strom. Akce si vyžádá dopravní omezení

01.12.2023 12:38

Už první adventní neděli bude slavnostně rozsvícen vánoční stromeček na náměstí Republiky v Plzni. Jaký doprovodný program je přichystán? Jaké bude dopravní omezení? Přinášíme informace.

Náměstí Republiky_Vánoce 2022_Svoboda

První adventní neděle 3. prosince 2023 bude v Plzni patřit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Kulturní program začne v 16 hodin, kdy vystoupí Dětský pěvecký sbor opery Divadla J. K. Tyla Kajetán, Plzeňský MLS a Step by step studio s vánočním programem.

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v 18 hodin po svátečnímu slovu biskupa plzeňského Tomáše Holuba a primátora města Plzně Romana Zarzyckého.

První adventní chvíle s rozsvíceným vánočním stromem zpestří program členů muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla a poté vystoupí zpěvačka Tereza Mašková.

Výzdoba stromu trvala několik dní a hotová byla už 17. listopadu. Celková délka použitých světelných řetězů, které strom zdobí, dosahuje ke čtyřem kilometrům. Výzdoba stromu je dále doplněna světelnými hvězdami, 3D nesvětelnými zlatými hvězdami, LED padajícím světlem, plastovými ozdobami a světelnou špičkou na vrcholu stromu. Celkem to je cca šest desítek prvků.

Akce, kterou každoročně navštěvuje několik tisíc návštěvníků, si i letos vyžádá dopravní omezení v centru města.

Parkování bude na náměstí Republiky a v přilehlých ulicích omezeno už od půlnoci ze soboty 2. na neděli 3. prosince včetně zásobovacích boxů a vyhrazených parkovišť. Konkrétně se zákaz parkování týká ulic Dřevěná v úseku Pražská – náměstí Republiky, Pražská v úseku Perlová – náměstí Republiky, Dominikánská v úseku Veleslavínova – náměstí Republiky a Prešovská v úseku Sedláčkova – náměstí Republiky. Parkovat nebude možné ani na parkovišti před radnicí.

Vjezd na náměstí Republiky bude pro veškerou dopravu včetně autobusových linek MHD v neděli 3. prosince od 15 zhruba do 19 hodin zakázán. Projíždět náměstím Republiky budou jen tramvaje č. 1 a 2. Autobusy pojedou náhradní trasou přes sady Pětatřicátníků, zastávky Náměstí Republiky a O. Beníškové budou zrušeny.

S obnovením provozu organizátoři počítají po odchodu co největšího počtu diváků a s ohledem na aktuální situaci.

Foto ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24