QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

V Plzni je první solární lavička. Kde ji najdete a co umí? FOTKY

12.06.2023 9:41

Lavička, na které si odpočinete a dobijete baterii nejen sobě, ale i vašemu mobilnímu telefonu, se nachází na plzeňských Slovanech. Co vše lavička umí?

solární lavička Slovany_0623_QAP (6)
solární lavička Slovany_0623_QAP (6)solární lavička Slovany_0623_QAP (2)solární lavička Slovany_0623_QAP (1)solární lavička Slovany_0623_QAP (3)solární lavička Slovany_0623_QAP (4)solární lavička Slovany_0623_QAP (5)

Druhý městský obvod pořídil solární lavičku. Ta poslouží nejen k odpočinku, ale i k nabití mobilního zařízení, a to pomocí sluneční energie. Umístěna je před budovou slovanské radnice na Koterovské ulici. Váš mobil však musí podporovat bezdrátové nabíjení. “Lavička nabízí možnost bezdrátového nabíjení pro 2 přístroje najednou a zároveň možnost kabelového nabíjení pro další 4 mobilní telefony. Před použitím je nutno lavičku aktivovat zeleným tlačítkem,” uvádí MO Plzeň 2.

Solární lavička na Slovanech je vůbec tou první ve městě. “Solární lavička není pouze trend, ale jedná se o potřebný a funkční mobiliář, který využije každý Plzeňan. Možnost nabití je ovlivněna intenzitou slunečního svitu. Chytré solární lavičky zažívají v posledních letech velký boom – najdete je ve městech zemí celého světa včetně České republiky,” informoval MO Plzeň 2.

Foto QAP

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy