Auto CB ŠKODA nový SUPERB

V Plzni vznikne nová odpočinková zóna. Přijďte na diskusi s vedením Jedničky!

24.04.2023 13:01

Nová odpočinková zóna s místem pro sport i relaxaci vznikne v Majakovského ulici na Lochotíně. Přijďte na veřejnou diskusi a vyjádřete svůj názor.

majakovskeho_soucasny_stav3

První setkání s architektem, vedením obvodu a občany se uskuteční přímo na místě řešeného území ve středu 10. května od 17 hodin.

Obyvatelé Plzně budou mít možnost diskutovat s architektem a vedením obvodu nad projektem, který navrhuje nové herní plochy pro děti, revitalizaci sportoviště, úpravy stávající zeleně a rovněž nové výsadby. Prostor, který by měl projít revitalizací, se nachází mezi bytovým domem Majakovského 2 až 16, komunikací Lidická a Boleveckou základní školou.

„Nachází se zde nefunkční sportovní hřiště, prošlapy v zeleni a také vzrostlá zeleň, přičemž některé stromy jsou přestárlé a stromové skupiny přehoustlé. Bohužel zde nejsou odpočinkové plochy ani herní příležitosti pro děti,” uvedl místostarosta Jedničky Miroslav Šuma, který se zabývá investicemi a životním prostředím.

Tím, jak bude prostor vypadat, se už před více než deseti lety zabývala Správa veřejného statku města Plzně, která taktéž diskutovala s občany. Následně vznikla projektová dokumentace, avšak záměr se nepodařilo dotáhnout do konce, protože na něj z městské kasy nebyly uvolněny peníze. I proto se nyní iniciativy ujal obvod. „Projekt je zapotřebí aktualizovat a přizpůsobit současným potřebám a požadavkům občanů. Rovněž bylo nutné aktualizovat i dendrologický průzkum,“ upřesnil Šuma.

I nyní budou moci do projektu promluvit občané, kteří v okolní zástavbě žijí. „Plánujeme hned dvě veřejná projednání. Podkladem pro to první bude původní projektová dokumentace, přičemž my posbíráme nové podněty veřejnosti a na jejich základě architekt zpracuje návrh studie. Ten pak občanům představíme na druhém veřejném projednání, které se uskuteční 4. října,“ popsal místostarosta Jiří Rezek, v jehož gesci je právě participace občanů na tvorbě veřejného prostoru. Po druhém projednání bude studie dopracována.

Pokud vše půjde podle plánu, bude v letech 2024 až 2025 dokončena projektová dokumentace a vydáno příslušné povolení. Se samotnými pracemi se pak ideálně začne v roce 2026. Na revitalizaci sídlištního prostoru je předběžně vyčleněno více než deset milionů korun.

Foto ÚMO 1

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT