Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V regionu padly teplotní rekordy! V neděli vystoupí teploty ještě výš

04.07.2015 20:00

Tropické počasí lámalo během soboty rekordy také v Plzeňském kraji. V regionu byla pokořena historická maxima hned na třech místech. V neděli se teploty vyšplhají ještě o něco výš...

Balonová show 2012 (16)

Aktuálně tropické počasí, které sevřelo také Plzeňský kraj, lámalo teplotní rekordy. Na třech místech kraje padly oficiální rekordy a teploty skutečně atakovaly hranici 36 stupňů. Navíc v neděli se teploty posunou ještě o něco výš...

Celkově padly teplotní rekordy na třinácti oficiálních měřicích stanicích v republice. Nejtepleji bylo v Doksanech, kde naměřili dokonce 36,5 stupně. Teplotní rekordy ale padaly také v našem regionu. Nejvyšší teplota byla naměřená v Plzni Bolevci a ve Staňkově, kde bylo 35,9 stupně. Právě Bolevec a Staňkov se tak staly i druhými nejteplejšími místy republiky. Rekord padl i v Plzni na Mikulce, kde naměřili 35,5 stupně.

Tropy budou nadále pokračovat, i když by je měly doporvodit také bouřky. Výstraha kvůli bouřkám platí až do nedělní noci. Více se dočtete zde.

Teploty budou dál stoupat...

V Plzeňském kraji budou tropy vrcholit během neděle, kdy budou teploty šplhat až na 37 stupňů. K tomu už by se ale měly objevovat intenzivní bouřky.

Během pondělí nás budou provázet už přeháňky a stále také ještě bouřky, které mohou být intenzivní. K večertu by pak oblačnosti mělo ubývat. Teploty se budou během odpoledne pohybovat mezi 27 a 30 stupni.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte