Auto CB ŠKODA nový SUPERB

V regionu vládne inverze. Na horách panuje slunečné počasí

30.10.2015 14:54

Zatímco nížiny se dusí pod nízkou oblačností, na Šumavě září slunce. Aktuálně v regionu panuje klasická inverze. Podívejte se na záběry z webkmer.
 

Hojova Stráž_sumavanet.cz
Hojova Stráž_sumavanet.czKvilda-Jezerní potok_sumavnet.czSrní_sumavanet.czŽelezná Ruda_sumvanet.cz

Plzeňský kraj trápí aktuálně tradiční podzimní inverze. Zatímco v nžinách se slunečná obloha objevila naposledy ominulém víkendu, na Šumavě prožívají krásné počasí s teplotami až okolo 14 stupňů. O víkendu by se přece jen nakonec mohla slunečná obloha objevit i v nižších polohách. 

Kdo si v závěu týdne udělal výlet na Šumavu, vůbe neprohloupil. Zatímco v nižších polohách se totiž slunečná obloha ne a ne objevit, na horách panuje nádherné počasí, Podle meteorologů začalo tradiční inverzní počasí. Inverze se přitom v pátek projevila i na samotné Šumavě. V osm hodin ráno byl na Churáňově, který je v nadmořské výšce 1122 metrů nad mořem, mlha a jen 1 stupeň nad nulou, naopak na Velkém Javoru, kerý je víc jak tři stovky metrů výš, bylo 10 stupňů a dohlednost až 75 kilometrů. 

Potupně se ale na většině míst Šumavy objevila slunečná obloha.

O víkendu by se mohla objevit slunečná obloha i v nžinách. Začáek týdne bude ale opět ve znamení inverze  mlh...

Inverzní ráz počasí by mohl ovlivnit i v příštích dnech. Přesto by se podle nových výhledů meteorologů mohlo o víkendu slunce objevit i v nížinách.

V sobotu i v neděli by měla být sice ráno a během dopoledne v regionu spíš nízká oblačnost a mlhavo. Postupně by ale mohlo být většinou jasno a teploty až okolo 14 stupňů. Podle meteorologů se ale nedá vyloučit, že se někde nízká blčnost udrží i déle, teploty by ak byly okolo 10 stupňů.

V pondělí bude opět většinou ráno i dopoledne zataženo nízkou inverzní oblačností. Během dne se místy bue oblačnost protrhávat. Na Šumav by mělo být opět jasno po celý den. Teploty v noci už se ale budou pohybvat mezi plus 2 a minus 2 stupni, přes den nejvýš okolo 14 stupňů, v místech s inverzní oblačností jen okolo 9 stupňů.

FOTO: www.sumavanet.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT