QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Vážný střet na Klatovsku! 4 lidé skončili v nemocnici, zasahoval vrtulník

14.10.2023 19:28

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů se stala v sobotu odpoledne na silnici I/27 mezi Dehtínem a Kokšínem u Švihova. Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně letecké záchranky.

vrtulník ilustrační foto Milan Janoch (1)

Ke střetu dvou vozidel došlo poté, co jeden z řidičů dostal smyk a přejel do protisměru. "Řidič osobního vozidla tovární značky Ford Mondeo (ročník 1996) jel od obce Klatovy na obec Švihov, kdy mezi obcemi Dehtín a Kokšín, nepřizpůsobil na mokré vozovce rychlost, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem tovární značky Honda," uvedla Barbora Šmaterová, policejní mluvčí.

Při nehodě bylo zraněno celkem šest osob, z toho 4 lidi skončili v nemocnici. "Při nehodě bylo zraněno 6 osob, dvě osoby z auta Ford Mondeo (řidič a spolujezdkyně ročník 1992) a čtyři osoby z vozidla Honda (řidička ročník 1970, spolujezdkyně 1948 a další spolujezdci ročník 2005 a 2008)," doplnila policejní mlučí.

Dva lidé utrpěli lehká zraněná, dvě ženy mají těžká zranění. "Z místa nehody záchranáři transportují celkem 4 osoby. Muže ročník 2005 a ženu ročník 1970 s lehčími zraněními do Klatovské nemocnice. Ženu ročník 1992 se středně těžkými zraněním při vědomí pozemní cestou na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Vrtulník transportoval do nemocnice starší ženu. "Cestou Letecké záchranné služby byla transportována žena ročník 1948 se středně těžkým zraněním při vědomí také na akutní příjem fakultní nemocncie na Lochotín," doplnila Mária Svobodová.

ilustrační foto

 

 

 

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT