Vodárna Plzeň v rámci opravy tramvajové trati na Klatovské vymění potrubí. Řidiče čekají další komplikace

28.07.2023 15:41

VODÁRNA PLZEŇ a.s. se připojí k opravě tramvajové trati na Klatovské třídě a v křižovatce Klatovská x Dobrovského x V Bezovce vymění vodovodní potrubí z šedé litiny z roku 1980 za nové.

Klatovská opravy_QAP (19)

Klatovskou třídu čeká v srpnu rekonstrukce tramvajové trati. Detailně jsme informovali ZDE. Co se týče individuální automobilové dopravy, dotkne se modernizace tramvajové trati přímo na Klatovské řidičů pouze mírně.

Komplikace ale přinese výměna vodovodních trubek v křižovatce Klatovská x Dobrovského x V Bezovce. VODÁRNA PLZEŇ a.s. využije nutných stavebních prací a v křižovatce vymění vodovodní potrubí z šedé litiny z roku 1980 za nové. Křižovatku Dobrovského – Klatovská – V Bezovce tak nebude možné projet z důvodu výkopů montážních jam. „Pokud vše půjde dobře a vyjde úspěšně tlaková zkouška a rozbor odebraného vzorku vody, ukončíme práce do 25. 8. 2023,“ uvedla Dana Veselá.

Práce na opravě vodovodu si vyžádají dopravní omezení tranzitní dopravy nad 7,5 tuny. Její řidiči staveništěm neprojedou a je pro ně stanovena objízdná trasa Sukovou, Folmavskou a Borskou ulicí.

Částečné omezení čeká i na řidiče osobní automobilové dopravy. „Osobní doprava směrem z centra města ven bude v místě stavby svedena na tramvajový pás, protože silniční pás zablokuje montážní jáma. Osobní doprava směrem do centra bude montážní jámu objíždět na druhé straně kolejí a bude odkloněna do ulice Dobrovského, Edvarda Beneše a zpět na Klatovskou třídu,“ informovala Dana Veselá, tisková mluvčí Vodárny Plzeň.

„Podobná situace, kdy využíváme rekonstrukce tramvajové trati pro práci na vodárenské infrastruktuře, je aktuálně v ulici Terezie Brzkové ve Skvrňanech, kde měníme potrubí ve dvou místech. Stejně tomu bylo vloni v ulici Koterovská, kdy jsme vyměnili potrubí na pěti místech,“ uzavřela tisková mluvčí Vodárny Plzeň.

Detaily ke stavebním pracem, změny v MHD a další informace naleznete ZDE.

Foto ilustrační QAP, mapa Vodárna Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT