QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

Vydejte se pro čerstvou rybu na plzeňské městské sádky

14.06.2023 8:23

Věděli jste, že si můžete zajít pro čerstvou rybu k městským rybářům k rybníku Košinář? Pro letošní sezónu si rybáři pro Plzeňany připravili pravidelný prodej čerstvých ryb.

sádky plzen 3

Každý čtvrtek od 14 do 16 hodin si můžete až do konce října přijít nebo přijet na kole pro čerstvou rybu na sádky u Košináře. V Plzni se ryby prodávaly již od středověku, kdy nechali u nově zakoupené vsi Bolevec městští radní vybudovat několik rybníků. „Tuto tradici se nyní městští rybáři snaží vzkřísit na městských sádkách. Nákup je lákavý hlavně pro děti a lze ho spojit třeba s procházkou po zážitkovém okruhu Spejbla a Hurvínka,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„V kádích na městských sádkách u rybníka Košináře budeme mít pro zájemce kapry, líny, amury a pro ty, kteří přijdou včas, i několik štik a sumců,“ říká vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar.

Cena ryb začíná na 120 Kč za kilogram kapra či amura, cena za lína je 150 Kč za kilogram, za sumce či za štiku je cena za kilogram 280 Kč. Na místě si mohou zájemci nechat rybu vykuchat i zbavit šupin a ploutví za 80 Kč.

Foto ilustrační MMP

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy