01.07.2025 17:45
01.07.2025 14:37
Vlna veder a riziko požárů. Meteorologové vydali výstrahu!
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahy před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů, které se týkají i našeho regionu.
01.07.2025 12:56 01.07.2025 13:10
Požár domu v Malechově: Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
V obci Malechov zasahují hasiči. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
Za ubití otce kladivem dostal výjmečný trest
Patrik Konya dostal v pondělí 26. dubna od Krajského soudu v Plzni nejvyšší možný trest za brutální ubití vlastního otce. K činu se přiznal.
Krajský soud v Plzni dnes poslal za mříže na pětadvacet let Patrika Konyu. Ten v září loňského roku v Jáchymově umlátil svého otce. Jako zbraň zvolil nejprve kladivo pak otci zasadil několik úderů sekerou. Rány soustředil na hlavu, muž tak měl rozlámanou lebku a zraněný mozek. Kromě trestu za zvlášť brutální provedení útoku hrozí mladíkovi i trest za loupež, která byla motivem útoku. Před soudem se Patrik Konya k činu přiznal, motivem mu prý nebyla ziskuchtivost ale nenávist k otci, který se k němu od dětství špatně choval. Jeho sestra ale u soudu vypověděla, že otec se choval hezky k ní i mamince, Patrik prý byl problémový od malinka. Obhajoba se oháněla tím, že byl obžalovaný pod vlivem psychotropní látky. Soudkyně ale byla nekompromisní, prohlásila, že to byl čin úmyslný, chladnokrevný a že Konya je schopen čehokoli, aby dostál svému. U soudu nebyl jednadvacetiletý recidivista poprvé.