QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Začínají vánoční prázdniny. Do škol se děti vrátí až 4. ledna

23.12.2015 7:01

Ve středu 23. prosince oficiálně začínají vánoční prázdniny. Na řadě škol už nicméně v pondělí a v úterý byla ředitelská volna. Jak budou vypadat prázdniny v roce 2016?

ZŠ_Schwarzova (2)

Na školách také v Plzeňském kraji ve středu 23. prosince začínají oficiálně vánoční prázdniny. Do školních lavic se děti vrátí až v novém roce. Výuka začíná v pondělí 4. ledna. Na jarní prázdniny se děti v Plzeňském kraji mohou těšit už během února.

Ačkoliv řada škol se v regionu vylidnil až v průběhu úterního odpoledne a vánoční prázdniny startují 23. prosincem, někde si děti užívají volno už od pondělí. Na některých školách, stejně jako v uplynulých letech, vedení přistoupilo k prodloužení volna a dětem udělilo ředitelská volna. V Plzni se to týká například 15. základní školy v ulici Terezie Brzkové, 20. základní školy v Brojově ulici nebo Benešovy školy na Doudlevecké a Masarykovy školy na Jiráskově náměstí.

Výuka na školách začne v novém roce 4. ledna. Už na konci prvního měsíce příštího roku se mohou děti těšit alespoň na jednodenní volno spojené s rozdáváním pololetních vysvědčení. Pololetní prázdniny připadají na 29. ledna 2016.

Právě pololetní prázdniny pak děti v Plzni a na Plzeňsku spojí hned s jarními prázdniny. Kolotoč jarních prázdnin startuje v Plzeňském kraji v únoru a hned od 1. února mají týdenní volno školy v Plzni, na jižním a severním Plzeňsku. Od 22. února připadají jarní prázdniny pro Klatovsko a Rokycansko a od 29. února do 6. března pro Domažlicko a Tachovsko.

Velikonoční prázdniny připadnou v roce 2016 na čtvrtek 24. března a pátek 25. března. Hlavní prázdniny pak budou trvat od pátku 1. července 2016 do středy 31. srpna 2016. Nový školní rok 2016/2017 začne ve čtvrtek 1. září 2016.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte