Alkohol i drogy! Policisté při kontrolách sbírali řidičáky jak houby

30.09.2014 8:07

Výsledky silničních kontrol v Plzni za poslední dny doslova vyráží dech! V ulicích Plzně se proháněla celá řada opilých i zdrogovaných řidičů. Nejmladším hříšníkem byl teprve 18letý kluk pod vlivem léků!

QAP_FOTO

Výsledky silničních policejních kontrol, které v posledních dnech probíhaly v Plzni, zní hodně děsivě. Opět se potvrdilo, že řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog rapidně přibývá a v mnoha případech jsou právě oni viníky dopravních nehod. Dokonce ani zpřísněné policejní kontroly jim přitom nevadí.

V Plzni se do kontrol v posledních dnech pustili nejen přímo dopravní policisté, ale auta stavěli i policisté z oddělení hlídkové služby. A výsledky? Opilí i zdrogovaní řidiči a několik zadržených řidičáků. "Kromě několika desítek pokut za přestupky v dopravě byli nuceni zadržet i  11 řidičských průkazů, řešit dvě dopravní nehody pod vlivem alkoholu a zajistit dva řidiče, kteří řídili vozidlo, ačkoli měli vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Během kontrol policisté zjistili celkem 5 osob, které řídily po plzeňských komunikacích vozidlo pod vlivem alkoholu. Nejvíce nadýchali dva muži ve věku 22 a 26 let, u nichž dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v jejich krvi prokázala 1,65 promile. Nejméně nadýchal 38letý řidič osobního vozu Citroën Xsara, když byl kontrolován na ulici Domažlická. Přístroj ukázal 0,28 promile," popsala výsledky mluvčí policie Hana Štefflová.

Kromě toho se opět objevili šoféři, kteří sice nevypili ani hlt alkoholu, nicméně se povzbudili před jízdou drogou. "Z několika desítek řidičů, kteří se podrobili zkoušce ke zjištění ovlivnění drogami, byla u třech zjištěna v krvi přítomnost pervitinu, u jednoho požití marihuany před jízdou a u nejmladšího, 18letého muže, který usedl za volant osobního vozu Škoda Felicia, bylo prokázáno, že řídil, pod vlivem benzodiazepamu," doplnila mluvčí policie.
Na nulovou toleranci řidiči zapomínají! Může je to vyjít na desítky tisíc a zabavený řidičák...

V naší zemi platí nulová tolerance alkoholu za volantem. Krom mimořádně fatálních následků, kterými může skončit nehoda, se řidiči zároveň vystavují i celkem vysokým trestům. "Bude-li řidič přistižen, jak řídí auto pod vlivem alkoholu, bude mu udělena pokuta ve výši 2 500 až 20 000 korun a současně získá sedm tak zvaných trestných bodů  bodového systému," říká policejní mluvčí Hana Štefflová s tím, že řada řidičů například odmítá dechovou zkoušky a velmi často i následný odběr krve.

I odmítnutí testů po výzvě policistů se ovšem trestá. V případě, že se tomuto úkonu odmítne podrobit, vystavuje se pokutě ve výši 25 000 až 50 000 korun za současného uložení zákazu řízení všech motorových vozidel a udělení sedmi bodů v bodovém systému.

Krom kontrol policisté během posledních dnů řešili řadu nehod, kde sehrál roli alkohol, po celém kraji. Podrobnosti čtěte v článku zde.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT