08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Kruhový objezd v Sukově ulici v Plzni je obávaným místem řidičů. Bouraček v dané lokalitě přibývá. Řidiči si stěžují na špatné řazení aut do jízdních pruhů, hlavně na sjezdu na Klatovy a v opačném směru.
Sukova ulice v Plzni a hlavně pak kruhový objezd, na který je napojen hlavní tah z Klatov, se stal v posledních měsících pastí na řidiče. Že jde o místo s vyšším počtem nehod přiznávají i experti. V rámci Plzně se ale ze statistického hlediska nejedná přímo o rizikový úsek ohledně počtu nehod. Řada "ťukanců" se ale vyřeší bez přítomnosti policie a do statistik se tak nedostanou.
Dopravu na hlavním tahu z Klatov na Plzeň v Sukově ulici hned v pondělí ráno zkomplikovala další z řady nehod na kruhovém objezdu v Sukově ulici. Srazila se tam dvě osobní auta a šoféři přijíždějící od Klatov museli dávat dobrý pozor. K nehodě totiž došlo přímo na vjezdu na kruháč z hlavního tahu.
"Řidička jela ve směru od Klatov a před objezdem přibržďovala. Řidič, který jel za ní ale nedobrzdil a do auta před sebou narazil. Alkohol u řidičů byl na místě vyloučený dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo," řekla QAPu mluvčí policie Hana Štefflová.
Také pondělní nehoda je jedna z těch lehčích, při které se v podstatě nic nestalo. Nedávno se jen kousek od místa pondělní bouračky odehrála mnohem vážnější nehoda. Při ní zasahovala i záchranka. Tehdy stál ale za srážkou zdravotní stav jednoho z řidičů (více čtěte zde).
"Na daném kruhovém objezdu se řeší nehody poměrně často, ale ze statistického hlediska nejde v rámci města Plzně o tak výjimečné číslo, aby bylo místo označené jako rizikové,"řekla policejní mluvčí.
Napojením hlavního tahu od Klatov, i díky obchodním centrům se zvýšil provoz na kruháči
Jednou z příčin častých bouraček je podle všeho i zvýšení hustoty provozu v místech. Po tom, co se oficiálně otevřel příjezd od Klatov, provoz narostl. Navíc stále stoupá i v souvislosti s otevíráním obchodních center a marketů na Borských polích. Kolem kruháče v Sukově ulici jsou celkem čtyři obchodní zóny.
FOTO: QAP.CZ