03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Tragická nehoda v Kotousově! Mladík nezvládl předjíždění náklaďáku
Tragicky skončila čelní srážka dvou osobních aut na hlavním tahu I/20 v Kotousově. Ani resuscitace zraněnému muži nepomohla. Nehoda se navíc změnila v tragédii celé obce!

Tragická dopravní nehoda v pondělí odpoledne spustila velké záchranné manévry na jižním Plzeňsku. Dvě osobní auta se čelně střetla na hlavním tahu I/20 u obce Kotousov. Na místě zasahovali hasiči, záchranka i policie. Přesto si nehoda vyžádala jeden lidský život.
K nehodě došlo v Kotousově na hlavním tahu z Plzně na Nepomuk. "Došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut. Řidič osobního vozu Honda Civic předjížděl nákladní automobil. Ve chvíli, kdy vjel do protisměru, střetl se čelně s protijedoucím osobním vozem tovární značky Škoda Octavia. Řidič na místě podlehl zraněním, druhá řidička v protijedoucím voze byla zraněná," řekl QAPu mluvčí policie Jan Koželuh.
Na místě zasahovala okamžitě i záchranka, mladíka se bohužel zachránit nepodařilo. "Na místě nehody zasahovala naše posádka i s lékařem. Resuscitace byla bohužel neúspěšná a muž na místě zraněním podlehl," řekl mluvčí záchranky Václav Ondra.
Na místě zasahovaly také dvě jednotky hasičů.
Tragická nehoda otřásla obcí! Řidička a mrtvý mladík byli v podstatě sousedé!
Příčiny nehody se stále vyšetřují. Podle prvotních výsledků šetření bude na vině ale právě nesprávný způsob předjíždění. "Příčiny nehody jsou v šetřetní. U řidičky osobního vozu Škoda Octavia bylo vyloučeno požití alkoholu před jízdou dechovou zkouškou," doplnil mluvčí policie s tím, že na výsledky u mladíka se bude muset počkat a s největší pravděpodobností proto bude i nařízená pitva.
Tragická nehoda zasáhla také obyvatele obce, ve které k ní došlo. Řidička i mrtvý mladík byli totiž v podstatě sousedé.
Hlavní tah byl několik hodin uzavřený.
FOTO: HZSPK