03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Vítr poškodil semafory v Plzni! Po Jateční proběhne výměna v Lobezské, FOTKY
Silný vítr, který o víkendu zasáhl region, napáchal škody i na semaforech v Plzni. Právě kvůli tomu je už několik dnů mimo provoz signalizace na křižovatce Rokycanská - Jateční. Podívejte se na fotky!
Silný vítr, který v uplynulých dnech řádil v kraji, poškodil i semafory v Plzni. Na Jateční dokonce nalomil sloup signalizace a muselo dojít ke kompletní výměně. Právě to je důvod, proč je frekventovaná křižovatka už několik dnů bez světelné signalizace. Podobný problém je i na křižovatce Lobezská Železniční u E-centra.
Řidiči v Plzni se v posledních dnech museli obrnit trpělivostí a také znalostmi z pravidel silničního provoz na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. Několik dnů byly mimo provoz semafory na křižovatce Jateční Rokycanská. "V pátek došlo k poškození stožáru, šlo o jeho nalomením, takže se musel kompletně vyměnit," vysvětlil QAPu Josef Brůha, vedoucí oddělení světelné signalizace Správy veřejného statku města Plzně.
V uplynulých dnech tedy došlo k jeho instalaci. Nový stožár se musel zabetonovat. "Včera to zatvrdlo a během dneška nebo zítřka už by semafory měly fungovat," doplnil Josef Brůha.
Semafory byly několik dnů mimo provoz i na hlavním tahu na Rokycanské na této křižovatce. Právě tam měli řidiči největší problémy s odbočením doleva na Jateční. Nefungovaly ale ani semafory na přechodu u Intersparu.
Oprava semaforů proběhne i na křižovatce Lobezská Železniční. Také tam způsobil poškození vítr.
Obdobný problém řeší Správa veřejného statku města Plzně na nedaleké křižovatce u nadjezdu přes nádraží v Lobezské nedaleko pivovaru u E-centra. "Tam je situace podobná. Jakmile se dokončí práce na křižovatce Jateční Rokycanská, bude se pracovat tam. Také tam stožár poškodil vítr. Problémem je, že v tomto případě nejde o standardní stožár a musí se vyrobit. Mám informace, že už se vyrábí a během příštího týdne by mělo dojít na jeho výměnu," uzavírá Josef Brůha.
FOTO: QAP.CZ