16.07.2025 13:22
16.07.2025 12:05
V Klatovech se při rekonstrukci silnice našlo torzo letecké pumy - FOTO
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
Interaktivní sklářské muzeum mají v Rajsku na Klatovsku
Na Klatovsku se mohou pyšnit novým Interaktivních sklářským muzeem. To bude v Rajsku nedaleko Annína slavnostně otevřeno ve středu 17. prosince v 11.00 hodin.

V Rajsku nedaleko Annína na Klatovsku vyrostlo nové Interaktivní sklářské muzeum.
Jeho cílem je představit tradici a historii sklářství na Šumavě zejména pak v Anníně, kde byla sklárna od roku 1796 až do nedávné minulosti.
V muzeu jsou k vidění také unikátní výrobky z jiných skláren. Součástí expozice je manufaktura, kde pracují brusiči, prodejna skla a malá kavárna. Lidé si tu mohou vše prohlédnout a třeba si i vyzkoušet práci brusičů.
Projekt přišel na zhruba tři miliony korun a podpořila ho Evropská unie.
Slavnostní otevření tohoto Interaktivního sklářského muzea se koná ve středu 17. prosince v 11.00 hodin za účasti zhotovitelů, představitelů plzeňského regionu, ale také představitelů partnerského sklářského muzea a spolku v bavorském Frauenau.
Součástí slavnosti bude i kulturní vystoupení a pohoštění. Poté už bude celé muzeum přístupné široké veřejnosti.