30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Letní sezóna na Špičáku jede, v provozu je bikepark i lanovka - FOTKY
Co vyrazit na Špičák? Rozhledna, půjčovna kol, bikeservis, lanovka i bikepark na šumavském Špičáku jsou v provozu. Letní sezona se rozjela, zatím je otevřeno o víkendech.
Špičák na Šumavě nabízí zábavu i mimo zimní sezónu. Vyrazit můžete na vrchol buď po svých nebo lanovkou. Ta je nyní v provozu o víkendech, a to až do poloviny června.
Rozhledna na vrcholu Špičáku stojí od roku 2014. Z rozhledny vidíte nejen českou Šumavu, ale jako na dlani máte i vrcholy v německém přihraničí. Za jasného počasí můžete vidět také Alpy. Z rozhledny si můžete udělat výlet například na Černé nebo Čertovo jezero, vzít děti na naučnou Zajícovu či Datlíkovu stezku.
Lanovka je v provozu o víkendech, od 15. června se rozjede ve všední dny. Provozní dobu lanovky najdete zde.
Na Špičáku je i vyhlášený bikepark. Zdejší downhillová trasa Struggle pravidelně hostí IXS European Downhill Cup a řadí se mezi nejtechničtější sjezdové tratě. Na Black Friday nebo Forest Virgin si užijí jak začátečníci, tak pokročilí.
Výlet na šumavská jezera najdete zde.
Foto: FCB Ski&Bike Špičák