07.07.2026 8:52
03.07.2026 11:00 06.07.2026 13:11
PÁTRÁNÍ: Z dobřanské psychiatrie utekl pacient! Nevrátil se z vycházky
06.07.2026 8:15
Rock, skvělá atmosféra a tisíce fanoušků. Pekelný ostrov opět nezklamal - FOTO
V plzeňském M-klubu se podíváte do Bosny a Hercegoviny
Také v pondělí 16. března se bude v plzeňské M-klubu v Macháčkově ulici na Skvrňanech cestovat. Cílovou destinací je tentokrát Bosna a Hercegovina.
Na další cestovatelskou výpravu se můžete vypravit do plzeňské M-klubu v Macháčkově ulici na Skvrňanech. Tentokrát je v pondělí 16. března od 18:00 hodin připravena přednáška na téma "Bosna a Herzegovina - aneb spousta hor, tři národy, jedna historie".
Jako student Fyzické geografie Jiří Lehejček strávil se svými spolužáky na cestách po Bosně a Herzegovině celý měsíc. Autostop nebo místní nespolehlivé spoje je dostaly mezi hodné lidi, kteří museli vytrpět nejkrvavější konflikt v Evropě od konce druhé světové války. Země se však snaží dívat dopředu a rozhodně má co nabídnout.
S batohem na zádech podniknete přechod tří pohoří, na kanoi prozkoumáte přírodním bohatstvím oplývající mokřad Hutovo Blato, navštívíte typické horské muslimské vesnice roztroušené podél kaňonu Rakytnice, svlažíte se v přírodních výřivkách kravických vodopádů a neopomenete navštívit ani orientální města s unikátní atmosférou, v Evropě už tolik vzácnou.
Přijďte se vtipnou formou dozvědět něco o zemi s bohatou historií mísících se kultur a náboženství zasazené do opuštěných hor se spoustou minových polí.