29.09.2025 13:33
29.09.2025 11:19
Aktuálně z ranní špičky. Křižovatka u Makra je v provozu – FOTKY, VIDEO
V sobotu 27. září ji projeli první řidiči. QAP byl na místě o víkendu a také v pondělí ráno. Jaký byl provoz poprvé v ranní špičce? Podívejte se na FOTKY a VIDEO.
28.09.2025 19:21
Plzeň po nájezdech porazila Karlovy Vary
Vypravit se za poznáním můžete do Západočeského muzea (17.03.2015 19:23:00)
Cyklus Výpravy za poznáním Západočeského muzea v Plzni končí, poslední přednášku si můžete užít ve čtvrtek 19. března od 18:00 hodin. Tématem večera bude vyprávění Petra Čermáka nazvané "Švýcarský železniční ráj".

Západočeské muzeum v Plzni připravilo pro letošní rok další cyklus cestopisných pořadů Výpravy za poznáním, v pořadí již patnáctý.
Na své si příznivci cestování přijdou v rámci dalšího pokračování ve čtvrtek 19. března od 18:00 hodin v přednáškovém sále muzea. Tématem večera bude vyprávění Petra Čermáka nazvané "Švýcarský železniční ráj".
Vydejte se s autorem švýcarských bedekrů Petrem Čermákem na originální fotovýpravu křížem krážem železničním rájem. Po kolejích se v Alpách podíváte na nejvyšší nádraží Evropy, svezete se po nejkrásnější rychlíkové trati světa, okusíte cestu kávovým vagonem i čokoládovým vlakem. Nebo byste raději zkusili řídit vlak? Ve Švýcarsku lze s vláčky zažít všelijaká překvapení.
Přednáškou Petra Čermáka bude přednáškový cyklus Výpravy za poznáním pro letošní rok zakončen.
FOTO: ilustrační