22.05.2026 11:00
22.05.2026 8:28
Rolnické se otevře už za pár dní! Přinášíme nejnovější informace
21.05.2026 11:45 21.05.2026 16:46
Policisté hledali 38letou ženu
Zimní Pendl bus na Špičáku jezdí až do konce roku denně
Tursitům na Špičáku je k dispozici Pendl bus. Nyní až do konce roku jezdí denně a zajíždí i k hotelu Horizont. Turisté s ním mohou jezdit zadarmo.
Zimní Pendl Bus pro lyžaře a turisty na Železnorudsku konkrétně na Špiáku jezdí od Vánoc až do konce roku každý den. Mimo vánoční prázdniny jezdí od pátku do neděle.
Pendluje mezi parkovištěm Kaskády (tam zaparkujete zadarmo), ski areálem Špičák a parkovištěm na Špičáckém sedle. Autobus, který funguje na Železnorudsku už druhým rokem, mohou turisté využívat zdarma. Jezdí zhruba po 30 minutách. O vánočních prázdninách autobus zajíždí také k hotelu Horizont, a to 4x denně. Pozor kolem poledního bývají intervaly autobusu delší.
Autobus Vás nezaveze přímo k lyžařskému areálu Špičák, ale cestu k němu Vám značně ulehčí. Zastavuje u hotelu Sirotek, u něj vede cesta přímo k areálu. Tu můžete pohodlně sjet na lyžích.
Do 31. prosince Pendl bus jezdí denně, od 1.1.2011 až do konce března vždy o víkendech včetně pátku.
