01.09.2025 8:24 01.09.2025 9:52
01.09.2025 8:00
Škola začíná: strážníci posílí dohled u přechodů, MHD se vrací do běžného režimu
31.08.2025 19:09
Na Lochtíně se loučili s prázdninami
Přinášíme fotky z akce Hurá do školy!
Baník viděl červenou, Viktoria upevnila svůj post lídra tabulky - FOTKY
Poté, co Baník viděl v Plzni červenou kartu, dokázala plzeňská Viktoria v neděli 21. září hned dvakrát využít svoji početní výhodu a upevnit tak své místo v čele ligové tabulky.
V rámci 8. kola Synot ligy přivítala v neděli 21. září plzeňská Viktoria ostravský Baník. Utkání se hrálo z důvodu kolize se zápasem místních indiánů v netradiční čas, výkop byl už v 15:45 hodin.
První půle potěšila zaplněný plzeňský stadion s převahou fanoušků domácího celku. V jedenatřicáté minutě po faulu na Chramostu dostal Kaša červenou kartu a byla nařízena Penalta. K pokutovému kopu se postavil Daniel Kolář a uklidil balón za Pavlenkova záda. Viktoria vedla 1:0.
Druhé branky se stadion ve Štruncových sadech dočkal v sedmdesáté páté minutě druhé půle. Plzeň využila své početní výhody a centr z levé strany usměrnil do branky Ondřej Vaněk a upravil tak na 2:0.
Do konce zápasu se fanoušci už další branky nedočkali. Plzeň zvítězila nad ostravským Baníkem a upevnila si tak svoji pozici lídra ligové tabulky.
Zápas provázela zvýšená bezpečnostní opatření. Po zápase byli fanoušci ostravského Baníku sroceni před stadionem a doprovázeni příslušníky policie na vlakové nádraží.
"Zatím se vše obešlo bez incidentu, veřejný pořádek nebyl narušen," informovala po zápase policejní mluvčí Hana Štefflová.
FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)
FOTO: Pavel Němeček