Plzeň doma porazila Slavii 1:0 - FOTKY

18.03.2015 20:11     18.03.2015 22:15

Odložený zápas 19. kola Synot ligy mezi Plzní a Slavií se odehrál ve středu 18. března. Plzeň pražského soupeře porazila 1:0. Utkání provázela zvýšená bezpečnostní opatření.

DSC_1833
222DSC_1579DSC_1641DSC_1702DSC_1706DSC_1833DSC_1846DSC_1898DSC_2005DSC_2021DSC_2027DSC_2029DSC_2036DSC_2053DSC_2080DSC_2089DSC_2100DSC_2123DSC_2210DSC_2260

Fotbalisté FC Viktoria Plzeň odehráli ve středu 18. března ostře sledovaný odložený duel 19. kola proti pražské Slavii. Za poslední dva roky dokázala Viktorka vyhrát jen jeden zápas ze čtyř vzájemných duelů, ve středu si Viktorka tuto statistiku vylepšila, když soupeře porazila 1:0.

První poločas nenabídl naplněnému stadionu žádnou branku. Domácí fotbalisté byli aktivnějším celkem, Berkovce ale překonat nedokázali. Kromě několika výborných zákroků slávistického brankáře nastřelili hráči Plzně tyč a jednou je také připravil o gól odpískaný ofsajd. Slavia se dostávala dopředu velmi ojediněle.

Branky se plzeňský stadion dočkal až ve dvaasedmdesáté minutě druhé půle. Po centru do šestnáctky dokázal přesně zamířit střídající Jan Holenda a otevřel tak skóre ve prospěch domácího celku. Tím Viktoria jen potvrdila dominanci v zápase, a jelikož do konce utkání již žádný další gól nepřibyl, odskakují plzeňští fotbalisté na čele ligy už na rozdíl pěti bodů.

Utkání také provázela zvýšená bezpečnostní opatření a policisté byli v pohotovosti. "V průběhu zápasu nenastal žádný problém. Aktuálně odcházejí fanoušci Slavie, situaci nadále monitorujeme," uvedla po zápasu policejní mluvčí Hana Kroftová.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 1:0 (0:0)