15.10.2025 16:53
15.10.2025 10:10
Viktoria Plzeň má nového kouče! Tým povede Martin Hyský
15.10.2025 9:34
Spuštění online pohotovosti v kraji se odkládá. Jeden z uchazečů napadl výběrové řízení
Plzeň si v úvodu ligy připisuje remízu s Teplicemi
Fotbalisté Viktorie Plzeň stáhli dvougólovou ztrátu na půdě Teplic, na vítězství v úvodním kole nové ligové sezóny to ale nestačilo. Navíc v závěru zachránil Plzeň ještě Staněk, který chytil penaltu.

Viktorka se v sobotu vydala na výjezd na sever Čech, kde zápasem s Teplicemi odstartovala ligový ročník 2022/23. V prvním utkání sezóny si připsala remízu 2:2 (1:0).
Po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 1:0, druhá branka Teplic pak padla ve 47. minutě. O oba góly se postaral Urbanec. Svěřenci trenéra Michala Bílka sice pak stáhli dvougólovou ztrátu. Na vítězství to ale nestačilo. Naopak v závěru Plzeň mohla inkasovat ještě třetí branku. Po faulu Lukáše Hejdy se totiž kopala penalta, kterou ale fantasticky vychytal Jindřich Staněk.
FK Teplice
Grigar – Kučera, Dramé, Vondrášek – Mareček, Jukl – Hyčka, Trubač (86. Kodad), Křišťan (62. Žák), Urbanec – Gning (69. Knapík)
FC Viktoria Plzeň
Staněk – Holík (46. Chorý), Kaša, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (80. Cadu), Sýkora, Pilař (46. Mosquera) – Kliment (80. Dedič)
statistiky
Branky: 23. Urbanec, 47. Urbanec – 58. Kliment, 71. Mosquera, ŽK: Dramé, Trubač, Grigar – Hejda, Kliment, 2. ŽK = ČK: 90+4. Hejda, Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček
Diváci: 6403
foto: FC Viktoria