Viktoria Plzeň remizovala se Schalke 04 1:1 (1:0)

16.02.2012 20:45

Ve čtvrtek 16. února fotbalisté FC Viktoria Plzeň hráli ve vyřazovacím kole Evropské ligy s německým Schalke 04. Zápas se hrál na nově zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových Sadech. Plzeň uhrála s německým týmem remizu 1:1.

Viktoria_Schalke_16_2_2012 (11)
Viktoria_Schalke_16_2_2012 (1)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (2)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (3)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (4)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (5)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (6)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (7)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (8)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (9)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (10)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (11)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (12)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (13)Viktoria_Schalke_16_2_2012 (14)Schalke_ foto FC ViktoriaSchalke_ foto FC Viktoria1Schalke_ foto FC Viktoria2Schalke_ foto FC Viktoria32-viktoria_schalke80viktoria_schalke8viktoria_schalke20viktoria_schalke22viktoria_schalke5viktoria_schalke7viktoria_schalke14viktoria_schalke15viktoria_schalke23viktoria_schalke24viktoria_schalke25viktoria_schalke26viktoria_schalke27viktoria_schalke28viktoria_schalkeviktoria_schalke30viktoria_schalke31viktoria_schalke33viktoria_schalke34viktoria_schalke36viktoria_schalke37viktoria_schalke38viktoria_schalke39viktoria_schalke40viktoria_schalke41viktoria_schalke43viktoria_schalke45viktoria_schalke46viktoria_schalke48viktoria_schalke51viktoria_schalke52viktoria_schalke54viktoria_schalke55viktoria_schalke57viktoria_schalke59viktoria_schalke60viktoria_schalke62viktoria_schalke63viktoria_schalke64viktoria_schalke66viktoria_schalke67viktoria_schalke68viktoria_schalke69viktoria_schalke70viktoria_schalke72viktoria_schalke74viktoria_schalke76viktoria_schalke77viktoria_schalke80viktoria_schalke82viktoria_schalke84viktoria_schalke86viktoria_schalke87viktoria_schalke88viktoria_schalke89viktoria_schalke90viktoria_schalke91viktoria_schalke93

Skvělá atmosféra panovala v plzeňských Štruncových Sadech. Na zápas Viktorky se Schalke přišlo 11 435 diváků. Až do 75. minuty utkání si dokonce plzeňští fanoušci užívali vedení Viktorky. O to se postaral Vladimír Darida, který poslal Viktorku do vedení ve 22. minutě. Ten měl dokonce v utkání ještě jednu šanci. Bohužel ale jeho střela v 72. minutě jen těsně minula branku. V 75. minutě pak přišlo vyrovnání. Schalke z nenápadné akce doslova dotlačilo míč do sítě, Huntelaar srovnal na konečných 1:1.

V základní sestavě Schalke nakonec nechyběla jeho největší hvězda Raúl (González), který měl ještě před pár dny zdravotní problémy. Na pozici stopera pak nahradil Davida Bystroně Václav Procházka, staronová tvář v barvách Viktorie.

Přání trenéra Viktorky Pavla Vrby, kterým bylo v úvodním utkání dvojzápasu zvítězit bez inkasované branky, se tak nevyplnilo. "Nedokážu říci, jestli jsme byli lepší než Schalke. To budu moci udělat zítra, až se podívám na video. Musím ale říci, že si myslím, že jsme měli více gólových příležitostí než Schalke. Samozřejmě, že mně vadí, že jsme vítězství nepojistili druhým gólem. Šance na to byly. Bohužel Schalke mělo v mezihře lepší držení míče a určitě ukázalo, že je to velmi kvalitní mužstvo,“ chválí svěřence Huuba Stevense.

Podobné hodnocení zápasu jako Pavel Vrba nabízí i jeho protějšek ze Schalke, Huub Stevens. "Nejprve nám chvíli trvalo, než jsme se dokázali prosadit do hry. Možná jsme ještě trochu měli v hlavách utkání s Mönchengladbachem. Nakonec ale musím konstatovat, že jsem po zápase spokojený. My jsme měli šance, Plzeň je měla také, a proto si myslím, že konečný výsledek je dobrý,“ tvrdí nizozemský trenér.

Zápas jsme pro Vás sledovali online. Tady jsou nejdůležitější momenty:

Sestavy pro dnešní večer:

FC Viktoria Plzeň: Čech - Limberský, Procházka, Čišovský, Rajtoral - Darida, Horváth, Pilař, Kolář, Petržela - Bakoš.

FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs - Jones, Höger, Draxler, Raúl González, Obasi - Huntelaar.

Utkání budou rozhodovat rozhodčí z Francie.

Utkání právě začalo.

2. minuta - Pilař se prohnal do pokutového uzemí, roh pro Viktoriány.

Zápas zatím ovlivňuje poměrně dost faulů.

9. minuta - Se střelou Huntelaara měl Marek Čech dost práce. Roh pro Schalke.

Diváci si zápas užívají, např. příznivci Schalke zpívají chorály bez přestávky od začátku.

11. minuta - Petržela se hnal dopředu, akci pokazil nepovedený centr.

14. minuta - Darida se snaží založit útok...

17. minuta - ...bohužel bezúspěšně, míč mají hráči Schalke a hned zahrozili hlavičkou z vápna. Čech stál na správném místě.

19. minuta - Horváth zkusil střelu zpoza vápna, šla mimo.

20. minuta - Pilař přenechal míč Daridovi. Jeho pokus nepřešel přes prvního obránce.

Plzeňští fanoušci si žádají gól.

22. minuta - Horváth centroval do vápna, Viktoriáni se dožadovali odpískání ruky a následně faulu. Bezúspěchu...

22. minuta - Plzeň právě vstřelila branku! Vladimír Darida posílá Plzeň do vedení!

28. minuta - Další šance pro Plzeň, brankář Schalke byl ovšem u míče dříve.

30. minuta - Fuchs centroval do pokutového území Plzně, ta odvrátila.

Hra se přelévá z jedné strany na druhou bez zajímavého momentu.

33. minuta - Höwedesův centr lapil Čech.

Plzeňský kotel se snaží rozpohybovat všechny tribuny chorálem "Skáče celá Plzeň..."

38. minuta - Schalke má momentálně míč více na kopačkách, ale nic kloudného nevymyslelo.

40. minuta - Schalke opět u balonu a vybojovalo roh.

41. minuta - Z toho ovšem nic nebude. Naopak Plzeň se hnala dopředu a taktéž vybojovala roh.

44. minuta - Další nebezpečné akce Plzně končí na dobře chytajícím Unnerstallovi.

45. minuta - Konec prvního poločasu.

Plzeň se po prvním poločase nemá za co stydět, hrála se svým věhlasnějším sokem vyrovnanou partii. Na nebezpečné šance to je 2:2, Plzeň ovšem jednu ze svých tutovek využila a po prvním dějství se ujímá vedení.

Hráči jsou připraveni na hvizd... ten právě zazněl. Začal druhý poločas.

46. minuta - Schalke se ihned nastěhovalo do pokutového území Plzně. Nic ale nevytěžilo.

48. minuta - Německý klub stále u míče...

49. minuta - Marek Čech musel zasahovat až teď.

50. minuta - Dva rohy v rychlém sledu zahrávalo Schalke, oba si Plzeň pohlídala.

52. minuta - Viktoriáni si po dešlí době zahráli na polovině Schalke, nic ovšem nevymysleli.

54. minuta - Petržela vystřelil a zavánělo to gólem, roh.

56. minuta - Pilař střílel z hranice šestnácky, ale jeho pokus skončil mimo.

58. minuta - Žlutá karta pro Obasiho.

60. minuta - Sražená střela Bakoše skončila málem v síti.

61. minuta - Střídání na straně Schalke - Obasiho nahradí Farfán.

64. minuta - Schalke krouží okolo vápna Plzně, získalo roh, ze kterého nic nevytěžilo.

66. minuta - Pavel Horváth vybojoval přímý kop. Zároveň Plzeň střídá - ze hřiště odchází Petržela, nahradí ho Ďuřiš.

69. minuta - Raúl je střídán Ciprianem Maricou.

Dnešní zápas sleduje 11 435 diváků.

72. minuta - Pilař utekl po levé straně, přenechal Daridovi a jeho střela jen těsně minula branku.

75. minuta - A je vyrovnáno. Schalke z nenápadné akce doslova dotlačilo míč do sítě, auteorem gólu je Huntelaar. Stav zápasu 1:1.

80. minuta - Bakoš odchází ze hřiště, na jeho post přichází Tomáš Berger.

84. minuta - Plzeň se snaží s výsledkem něco udělat. Vybojovala faul a Fuchs navíc dostává žlutou kartu.

86. minuta - Viktoriáni kombinují, centrují do vápna, ale Schalke se úspěšně brání.

86. minuta - Pavel Horváth dostal žlutou kartu, v odvetném utkání nenastoupí.

88. minuta - Odchází Daniel Kolář, místo něj jde do hry Tomáš Wágner.

89. minuta - Marica se hrnul dopředu, Plzeň jej odzbrojila a rozehrává od své branky.

Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

93. minuta - Zápas je u konce.