Češi vyhráli na 75. MS v hokeji bronz. Porazili Rusy 7:4

15.05.2011 18:16

Česká reprezentace vybojovala na 75. Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku bronz. V neděli 15. května porazila v dramatickém zápasu letité rivaly. Rusům dali Češi celkem 7 gólů.

DSC_5120
PavelecEliáš

Je dobojováno! Máme bronz!!! Česká reprezentace zaváhala na Mistrovství světa pouze jednou, v pátečním zápase se Švédskem. Svůj poslední zápas s Ruskem ale naši hokejisté zvládli a vybojovali pro Českou republiku bronzovou medaili.

Zápas o třetí místo Česko - Rusko skončil 7:4. Jako první si bronzovou medaili převzal z českého týmu kapitán Tomáš Rolinek. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Roman Červenka.

"Je to sice třetí místo, ale my jsme tady na turnaji jen jednou prohráli. Škoda toho zápasu v pátek, chtěli jsme bojovat o medaili, o zlato, ale to se nepovedlo. Rivalita mezi námi a Ruskem je samozřejmě veliká teď i v minulosti, proto to dvojnásobně těší, že je teď porážíme, " okomentoval kapitán Tomáš Rolinek zisk bronzu bezprostředně po zápasu pro ČT4.

Zápas nakonec Češi zvládli, ale po první třetině do kabin odcházeli veselejší Rusové. "My jsme si v kabině řekli, že takhle s nima nemůžem hrát, oni jsou výborní bruslaři a takhle bysme neuspěli, takže ve druhý třetině jsme to změnili. A musím říct, že dneska za ten hokej by si i Rusové zasloužili bronzovou medaili, ale chvála bohu to máme my," usmívá se Rolinek.

Rusové viděli ve své brance od Čechů celkem 7 gólů. To by před zápasem málokdo tipoval. "Nestává se to často, ale super výsledek," dodal český kapitán.

Přesně tak super výsledek! Gratulujeme a děkujeme za bronz!!!

Přečtěte si, jak fandili hokejistům Plzeňané na náměstí!

FOTO: Zdroj ČT4

Připomeňme si průběh zápasu:

Česko - Rusko 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)

Zápas letitých rivalů Česka a Ruska byl podle očekávání velmi dramatický. Tři góly v zápasu včetně toho prvního dal útočník  Roman Červenka, který byl vyhlášen právem nejlepším hráčem utkání. První třetina byla ale šťastnější pro Rusy. Průcha sice srovnal v 11. minutě na 2:2, Kovalčuk ale vrátil pár sekund před koncem první třetiny Rusy opět do vedení. Do kabin šli Rusové s jednobrankovým náskokem, za stavu 2:3. Druhou třetinu naši už ale zvládli na výbornou. Připsali si hned 3 branky, Rusové pouze jednu.

Na 3:3 vyrovnal opět Průcha, který dal druhou branku utkání. Pak přišly dvě branky Romana Červenky a stav byl 5:3. Rusové poté opět snížili na 5:4, ale pak přišel důležitý gól. Branky se v zápase konečně dočkal Marek, který zvýšil na 6:4. Poslední gól zápasu dal Plekanec a naši vyhráli 7:4!

Branky:

4., 32. a 36. minuta Červenka

11., 23. minuta Průcha

47. minuta Marek

59 minuta Plekanec

10., 19 minuta Kovalčuk

10. minuta Kulikov

37 minuta Tarasenko.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima