03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Hokejisté Plzně nestačili na Vítkovice, prohráli 0:3
Hokejisté Plzně první utkání roku 2018 nezvládli. Na ledě Vítkovic se jim nepodařilo vstřelit ani jediný gól, naopak domácí byli při chuti. Indiáni nakonec vezou prohru 0:3.

První třetina sice přinesla hned několik šancí, žádná z nich ale gólem neskončila. Brankáři obou celků si své území hlídali hodně pečlivě.
Hned druhá třetina ovšem znamenala velkou změnu. Do větších akcí se v úvodních pěti minutách dostala Plzeň. V gólové pozici byl jak Kracík, tak Mertl. Jenomže jejich snahy vyzněly naprázdno. Přesně podle pořekadla "Nedáš, dostaneš" se pak v 27. minutě dostal k puku explzeňský Jakub Lev, který přihrál Oleszovi a ten se nemýlil. Svoboda se v plzeňské brance nedokázal přemístit, hosté tak inkasovali poprvé.
Hned v další minutě sice Plzeň zahrozila akcí Kindla a Skleničky, jenomže bez výsledku. Naopak v 31. minutě se opět zadařilo Vítkovicím, autorem druhého gólu se stal Kucsera. Ten tečoval Klokovu střelu od modré.
Do třetí třetiny šli domácí v jasné pohodě. Plzeňští indiáni se sice dostali do několika gólových situací, ovšem opět bez brankové radosti. Poslední víc jak tři minuty dudelu navíc dohrávali bez gólmana. Toho využil v 60. minutě vítkovicíký Tybor. Podařilo se mu ujet, a i když mu Milan Gulaš do střely poslal hokejku, puk skončil v plzeňské síti.
36. kolo Tipsport extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0 )
Branky a nahrávky: 27. Olesz (Lev, Trška), 31. Kucsera (Klok, Kolouch), 60. Tybor
HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška, D. Krenželok – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kracík, Indrák (A) – D. Kindl, Kratěna, Straka – Rubner, Preisinger, Pour.
FOTO: ilustrační