03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
MS v hokeji: Češi porazili Němce 5:2
V pondělí 9. května se česká reprezentace utkala v rámci posledního osmifinálového utkání s Německem. V bratislavské hale se hrálo od 20:15 hodin.

Česko - Německo 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
První a druhý tým ve skupině E, Česko a Německo, se v pondělí 9. května utkali v Bratislavě. Češi Němce doslova rozstříleli 5:2!
Už v první minutě první třetiny se Česko dostalo do vedení zásluhou Tomáše Plekance, který bez jakékoliv asistence poslal pu do německé branky. Němci se nenechali rozhodit a v 36 sekund poté srovnali gólem Johna Trippa na 1:1. V 11. minutě pak Michael Frolík po asistenci Novotného a Hubáčka překonal německého brankáře Endrase a Češi znovu vedli 2:1. Za stejného stavu odcházeli po první třetině do šaten.
Ve druhé třetině se ledová plocha proměnila v českou střelnici. Ve 23. minutě dal gól Karel Rachůnek, ve 36. minutě opět Tomáš Plekanec a ve 37. minutě Patrik Eliáš. Němci se gólově vůbec neprosadili a do šaten šli za stavu, kdy prohrávali 1:5.
Třetí třetina už nenabídla tolik zajímavých situací. Češi si byli po zásluze celkem jisti vítězstvím a Němci se nedokázali vyburcovat k větší akci. Nakonec ale snížili skóre v minutu a půl před koncem zápasu na 2:5 gólem Thomase Greillingera.
Češi v osmifinálovém utkání s Německem vyhráli 5:2. Další zápas je čeká ve středu 11. května, kdy hrají ve čtvrtfinále od 16:15 hodin s týmem USA!