15.07.2025 18:29
15.07.2025 14:29
Sportmanie, famfrpál i miliony pro kluby. Radní Tomáš Morávek otevřeně o sportu v Plzni
15.07.2025 12:49
Parkourová legenda Jay Fox i jógový maraton. Krašovská chystá zajímavé akce
Kamion napáchal spoušť v Klenčí pod Čerchovem! Policie shání svědky - FOTKY
Opravdovou spoušť za sebou nechala nehoda kamionu, ke které došlo v Klenčí pod Čerchovem. Pro řidiče letěl vrtulník. Policie nyní shání svědky vážné nehody.
Nehoda, ke které došlo v závěru března v Klenčí pod Čerchovem, zaměstnala záchranku, policii, ale také hned několik jednotek hasičů. Policie nehodu stále šetří.
"K dopravní nehodě došlo dne 26. března letošního roku v 14:55 hodin na silnici II. třídy č. 189 v obci Klenčí pod Čerchovem. Osmapadesátiletý řidič nákladního automobilu tovární značky Volvo s návěsem Schmitz Cargobull jedoucí ve směru od Lískové na Draženov na přímém úseku v mírném klesání bez dosud zjištěného důvodu vjel na pravou krajnici a dále vpravo na parkoviště přilehlé ke komunikaci, kde postupně narazil do zaparkovaných osobních automobilů Škoda Octavia a Nissan Almera, která náraz posunul na oplocení domu," popsala mluvčí policie Dagmar Brožová.
Kamion dál poškodil sloup telefonního vedení a oplocení dalšího domu, sloup elektrického vedení, oplocení dalšího domu, dopravní značky, vrátka, zděnou garáž a poté naboural do rodinného domu. Řidiče museli dokonce vyprostit hasiči a do nemocnice ho přepravoval vrtulník. O nehodě vás QAP.CZ informoval, více se dočtete zde.
Policie vyšetřování zatím neuzavřela a shání všechny svědky, kteří by pomohli pomoct. "Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158," dodává policejní mluvčí.
FOTO: HZSPK, Policie ČR