05.12.2025 21:41
05.12.2025 20:55
Škodovka prohrála doma s Motorem v prodloužení
05.12.2025 18:20
Zemřel moderátor Evropy 2 Patrik Hezucký
Bylo mu 55 let
Jak mohl vypadat bazén na Borských polích? Podívejte se na návrhy
Jak jsme vás již informovali, architektonická projektová soutěž na nový bazén na Borských polích v Plzni, má svého vítěze. Zajímají vás i ostatní návrhy, z kterých porota vybírala? Podívejte se na fotky.
Porota ocenila tři z patnácti zaslaných návrhů. Příčku nejvyšší získal plzeňský tým AVE architekt, a. s. Po projednání výsledků v Zastupitelstvu města Plzně začne město jednat s vítězem o pořízení kompletní dokumentace pro tuto stavbu.
Jednotlivé návrhy najdete v naší fotogalerii.
Bazén má stát na Borských polích v těsném sousedství Západočeské univerzity, jezdí sem nově tramvaje. Jedná se o bazénovou multifunkční a relaxační plaveckou halu s venkovními bazény, sportovišti a rekreační plochou. Bazén je náhradou za zastaralý plavecký bazén v Kozinově ulici v Plzni, který provozuje SK Radbuza Plzeň, z. s. Sloužit bude plaveckému klubu, záchranářům i veřejnosti.
Na všechny návrhy se v těchto dnech můžete podívat na výstavě v prostorách knihovny Západočeské univerzity v Plzni v Univerzitní ulici.
1. cena – návrh č. 13 – účastník: AVE architekt, a. s., autoři: Ing. arch. Václav Ulč, Ing. arch. Václav Ulč ml., Ing. arch. Barbora Červeňová

2. cena – návrh č. 7 – účastník: CUBOID ARCHITEKTI s. r. o., autoři: Ing. arch. Aleš Papp, Ing. arch. Milan Vít, Ing. arch. Magdaléna Pappová

3. cena – návrh č. 10 – účastník: Ing. arch. Martin Křivánek + FARA-ON union, s. r. o., Ing. et Ing. arch. Rudolf Müller, autoři: Ing. arch. Martin Křivánek, Ing. et Ing. arch. Rudolf Müller, Ing. arch. Petra Krajčová

Ostatní návrhy:


foto: QAP.cz








































































