23.03.2026 11:44
20.03.2026 18:27 22.03.2026 9:45
Přinášíme přehled, za kolik aktuálně natankujete v Plzni
20.03.2026 14:33
Víme, co drží indiány v tempu proti Spartě. Pavel Trampota z PT Servis poodhalil speciální „play-off režim“
Řidičům v Horažďovicích se uleví. Rekonstrukce na průtahu skončí
Už za několik dní se otevře zrekonstruovaný úsek silnice I/22 na průtahu města Horaždovice. Rekonstrukce tady probíhala od loňského dubna. Řidičům se tak značně uleví.
Ve středu 1. prosince 2021 dojde k opětovnému úplnému zprovoznění komunikace I/22 na průtahu města Horažďovice, kde od loňského dubna probíhala kompletní rekonstrukce vozovky.
Dopravní omezení na komunikaci I/22 ve městě Horažďovice v ulici Strakonická se týkala úseku od železničního přejezdu trati Horažďovice předměstí – Domažlice až po konec obce Horažďovice.
"Během stavebních prací byla v úseku dlouhém zhruba jeden kilometr vyměněna celé konstrukce vozovky. Ta byla následně oboustranně osazena silničními obrubami, podél vozovky vznikla parkovací místa pro osobní automobily a byl vytvořen odstavný pruh pro provádění kontrolní činnosti složek Integrovaného záchranného systému," uvedl Adam Koloušek z ŘSD.
V rámci rekonstrukce vznikly nové chodníky i autobusové zastávky. "Provedena byla nová dešťová kanalizace, přeložka vodovodu a plynu a okolí komunikace bylo vybaveno novým veřejným osvětlením," upřesňuje dále Adam Koloušek.
Rekonstrukce si vyžádala částku 102 mil. Kč bez DPH.
foto: ŘSD

