Nová stezka na Plzeňsku Kokotské rybníky je otevřena

11.07.2010 10:32

Novou naučnou stezku Kokotské rybníky mohou turisté využívat od 10. července, kdy byla slavnostně otevřena. Její vybudování stálo 350 tisíc korun.

800px-Kokotsko

Na výlet se můžete nyní vydat i na novou naučnou stezku Kokotské rybníky, která byla slavnostně otevřena v sobotu 10. července u Bušovic.

Deset kilometrů dlouhá trasa začíná buď na konečné autobusu č. 52 v Bušovicích nebo konečné autobusu č. 53 v  Dýšině - Nové Huti. Stezka nabízí celkem jedenáct zastavení a návštěvníkům přiblíží jak přírodovědné, tak i historické zajímavosti.

"Naše město nabízí mnoho zajímavých rekreačních oblastí i možností, jak využít volný čas. Nádherné prostředí Kokotských rybníků je další alternativou, tipem na příjemný a zajímavý výlet," řekla radní Helena Matoušová s tím, že návštěvníci, kteří pojedou autem, mohou zaparkovat u Horního Kokotského rybníka u silnice spojující Smědčice a Litohlavy. Využít mohou o víkendech i vlakového spoje do Smědčic.

"Po společných jednáních s vedením obou obcí se nám podařilo najít nejvhodnější způsob, jak jednotlivá zastavení naučné stezky nejen vybudovat, ale především financovat. Město Plzeň poskytlo 270 tisíc korun jako dotaci z Fondu životního prostředí města Plzně, o kterou požádala obec Bušovice. Na spolufinancování stezky se podílely také obce Bušovice a Dýšina. Každá přispěla 40 tisíci korun. Díky příspěvku města Plzně vznikly napříiklad informační tabule na všech 11 zastaveních, dva altány v lesích města Plzně, ale také doprovodné brožury o naučné stezce," vysvětlil plzeňský náměstek pro životní prostředí Ing. Petr Náhlík.

Plzeň získala do svého majetku lesní komplex Kokotsko už v 16. až 17. století. Projekt naučné stezky zpracoval v letech 2008 a 2009 jako svou diplomovou práci Bc. Lukáš Záhlava z Bušovic a využil při tom přírodovědeckou studii Povodí Kokotské rybniční soustavy a historických podklady o obcích Bušovice a Myší Újezd.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT