Nový atletický stadion v Plzni čekají první závody! Už 20.srpna !

16.08.2013 14:01

Zbrusu nový atletický stadion v Plzni se dočká prvních oficiálních závodů. Půjde o otevřené závody v podstatě pro všechny a registrace poběží ještě o víkendu. Závody jsou na programu 20.srpna.

IMG_5545

Nový atletický stadion v Plzni ve Skvrňanech na Vejprnické už plně obsadili atleti. Probíhají zde nejrůznější tréninky a soustředění. Zhruba měsíc a půl po slavnostním otevření ale přijdou na řadu také první oficiální atletická klání. Veřejné závody - OPEN jsou otevřené skutečně pro všechny. Stačí se jen zaregistrovat.

Registrace na nhistoricky vůbec první závody na novém atletickém stadionu probíhá přes stránky atletického svazu. Domácí závodníci, konkrétně členové AK Škoda Plzeň mají startovné zadarmo, přespolní musí zaplatit 70 korun a za přihlášku na místě pak rovnou stovku.

"Jedná se o výjimečnou sportovní akci, kdy se bude na dráze závodit poprvé po výstavbě nového atletického stadionu, věříme, že dráha splní veškerá očekávání a budou se na ní běhat opět tak rychlé časy jako ve Štruncových sadech," říká ředitelka závodu Adriana Ujkanovičová. "Žádné speciální požadavky jako pořadatel nemáme, jsou to otevřené závody pro každou věkovou kategorii. Očekáváme, že se zúčastní jak atleti z Plzně, tak z jiných klubů v Plzeňském kraji a nejen ti. Necháme se překvapit," dodává Ujakonovičová.

Registrace přes internet běží až do pondělí 19.srpna do 20 hodin a v úterý 20.srpna už se odehrají samotné závody. Areál se otevře úderem 14.hodiny a postupně se závodníci budou střídat v různých disciplínách až do večerních hodin.

Stavba areálu začala v roce 2011. V první fázi vznikl ovál s osmi drahami, vnitřní travnatá plocha a sektory pro další disciplíny. Už víc jak rok atleti můžou na stadionu trénovat. Letos v červnu bylo dokončené zázemí včetně tribuny pro téměř devět stovek diváků a v areálu vzniklo také 75 parkovacích míst i parkoviště pro autobusy. Slavnostně byl stadion otevřený 1.července 2013.

Časový harmonogram závodů 20.srpna

15:00 kladivo M + Ž
16:00 300m M,  tyč Ž + M,  koule Ž + M
16.25 300m Ž, dálka Ž + M
16.55 100m př. Ž, disk Ž + M
17:10 110m př. M
17.20 600m Ž, výška Ž + M
17.30 1000m M
17.50 150m Ž, oštěp Ž + M
18:10 150m M

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus 15 let_