08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Božkovský ostrov se stal dějištěm 5. kola 11. ročníku Západočeské hasičské ligy. Soutěžilo se „O pohár starosty MO Plzeň 2- Slovany“ a celkem se zúčastnilo na 21 mužských a 14 ženských družstev.
Extrémní vedra doprovázela 5. kolo Západočeské hasičské ligy, které byla pořádána u příležitosti 110-ti letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Plzeň Božkov a nesla název „O pohár starosty MO Plzeň 2- Slovany“. Soutěž se konala 4. července na Božkovském ostrově na Slovanech a pohár starosty nakonec získali hasiči z Horní Kamenice a hasičky z Hradce u Stoda.
Soutěže se zúčastnilo na 21 mužských družstev a 14 ženských družstev z celého Plzeňského kraje. Nakonec si vítězství odneslo družstvo mužů z Horní Kamenice s časem útoku 17,55 sekund. Na druhém místě skončilo družstvo z Únětic s časem útoku 17,77 sekund. „Skončili jsme na pěkném druhém místě. V této sezóně se nám moc nedařilo, tak jsme docela spokojeni, ale čas jsme mohli mít i lepší,“ říká usměvavý Petr, člen rady ligy a strojník ze Sboru dobrovolných hasičů Únětice a dodává: „Sbor dobrovolných hasičů Únětice má dlouhou historii a byl založen roku 1911. Hasičskému sportu se věnujeme aktivně už 12 let a jezdíme závodit po celé České republice“.
Západočeskou hasičskou ligu uspořádal v Plzni ÚMO Plzeň 2 – Slovany a Sbor dobrovolných hasičů Plzeň Božkov. „Nepamatuji si, že by se Západočeská hasičská liga v posledních letech konala v Plzni. Proto jsme se snažili tady v Plzni podpořit požární sport a dostat sem kvalitní soutěž,“ prozradil Qapu.cz organizátor soutěže Zdeněk Červený. Aby celý soutěžní den proběhl hladce, bylo zapotřebí hodně organizátorského úsilí. „Už jsem dělal více soutěží a můžu říci, že je s tím dost práce. Je potřeba připravit hřiště, vyměřit dráhu, postavit zázemí a zajistit mnoho dalších nezbytností. Myslím si, že až na to ukrutné vedro se nám vše podařilo,“ dodal Zdeněk Červený.
Velký obdiv patří všem soutěžním družstvům, která musela v extrémně vysokých teplotách podávat co nejlepší výkony. „Počasí se povedlo, sluníčko svítilo a všichni pijeme, co to jde,“ vystihl Petr z Únětického hasičského sboru průběh závodů, čímž také vyzdvihl důležitost pitného režimu v horkém letním počasí.
Výsledky 11. kola 5. ročníku Západočeské hasičské ligy
ŽENY
MUŽI
FOTO: QAP.CZ