Máte doma starý mobil? Ještě může posloužit dobré věci!

19.01.2014 8:00

Máte doma starý mobil? Až do konce února jej můžete odevzdat na Krajském úřadu Plzeňského kraje a přispět na dobrou věc. Získané mobily pak poputují k dětem z dětských domovů a pěstounských rodin.

Krajský úřad PK

Krajský úřad Plzeňského kraje ve spolupráci s kolektivním systémem sběru vyřazených elektrických zařízení ASEKOL organizuje v rámci akce Věnuj mobil sběr nepoužívaných mobilních telefonů nazvaný "Máte doma starý mobil?".

Mobilní telefon má dnes snad každý. Lidé je navíc běžně obměňují i do dvou let od zakoupení, přitom jejich životnost je několikanásobně delší. Kvůli tomu vzrůstá množství vysloužilých mobilních telefonů, které lidé bez užitku skladují doma. V České republice je odhadem v domácnostech takto skladováno přes 8,5 milionů přístrojů. Přitom každý telefon lze recyklovat a navíc platí, že funkční přístroje mohou jiným stále udělat radost.

Od 17. ledna mohou pracovníci úřadů, ale i široká veřejnost, odevzdávat staré mobilní telefony v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje ve Škroupově ulici v Plzni na Odboru životního prostředí. Mobily se budou sbírat až do 28. února letošního roku, poté proběhne slosování o hodnotné věcné ceny. Každý, kdo odevzdá starý telefon, bude moci vyhrát jednu autonavigaci či tři MP3 přehrávače.

"Akce Máte doma starý mobil? se konala před 4 lety. Celkem bylo shromážděno téměř 180 přístrojů," uvedl radní Plzeňského kraje pro oblast životní prostředí a zemědělství Václav Štekl.

"Zájem pracovníků správních institucí Plzeňského kraje nás velmi potěšil a věřme, že i další kolo projektu Věnuj mobil bude úspěšné. Myslíme, že může inspirovat ostatní obyvatele kraje k tomu, aby přispěli dobré věci tím, že nepoužívaný telefon odevzdají. V současné době se totiž k recyklaci dostane pouhé 1 % z nich, což je alarmující," řekl Ondřej Vrbík, regionální manažer neziskové organizace ASEKOL.

Společnost ASEKOL zajišťuje následný sběr a svoz mobilních telefonů. V rámci projektu Věnuj mobil telefony odborně zkontroluje, nefunkční přístroje předá k recyklaci a ty stále sloužící poputují k dětem z dětských domovů a pěstounských rodin. Lidé se tak mohou snadno zbavit nepotřebného zařízení a podpořit dobrou věc.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT