Na Exotický koncert do Plzně přijel britský kytarista i indická umělkyně - FOTKY!

05.11.2014 22:47

Indka, která používá k malbě sperma i menstruační krev, britský kytarista žijící v Česku a skládající hudbu pro slavné české filmy...to byly dvě hlavní hvězdy Exotického koncertu v plzeňském muzeu v rámci výstavy Šangri-la. Máme pro vás fotky.

exoticky koncert sangri_la (23)
exoticky koncert sangri_la (3)exoticky koncert sangri_la (4)exoticky koncert sangri_la (5)exoticky koncert sangri_la (6)exoticky koncert sangri_la (7)exoticky koncert sangri_la (8)exoticky koncert sangri_la (9)exoticky koncert sangri_la (10)exoticky koncert sangri_la (11)exoticky koncert sangri_la (12)exoticky koncert sangri_la (13)exoticky koncert sangri_la (14)exoticky koncert sangri_la (15)exoticky koncert sangri_la (16)exoticky koncert sangri_la (17)exoticky koncert sangri_la (18)exoticky koncert sangri_la (19)exoticky koncert sangri_la (20)exoticky koncert sangri_la (21)exoticky koncert sangri_la (22)exoticky koncert sangri_la (23)exoticky koncert sangri_la (1)exoticky koncert sangri_la (2)

Exotika, vůně dálek, cizí kultury, výjimečný zpěv, hudba i tanec, to vše provázelo další tematický večer v Západočeském muzeu. Ten proběhl proběhl v rámci výstavy Šangri-la ve středu 5. listopadu.

Do Plzně přijela opět světoznámá umělkyně Papia Goshal. Indka, která je velmi všestranná. Zpívá, maluje, tančí....a pozor dokonce i řídí lokomotivu. Do Plzně přivezla některé své obrazy, další ukázala prostřednictvím videoprojekce. "Je velmi všestranná. Každý obraz vypovídá jiný příběh. Používá netradiční materiály. V obrazech je používána například i menstruační krev nebo sperma," vysvětloval na místě průvodce večera, cestovatel Rudolf Švaříček.

Papia Goshal pochází z indické Kalkaty, z hlavního města indického státu Západní Bengálsko. Ve svých dílech poukazuje ve velké míře i na kastovní systém v Indii. V současnosti je velmi poplární např. v Londýně, kde částečně žije. 

Hlavní hvězdou večera byl britský kytarista James Harries pocházející z Manchesteru. Tento zpěvák a skladatel žije už několik let v Čechách, jeho hudba zní v českých filmech např. Snowboarďáci, Rafťáci, Bobule nebo Lidice. Publikum dostal nejen svými písněmi, ale i velmi expresivním projevem. Ne nadarmo ho časopis  Rolling Stone označuje jako majitele ´zlatého hlasu´.

Slyšet byly v Západočeském muzeu během večera i orientální bubny, mongolské zpěvy, songy východu apod. Prostor dostali i místní umělci např. zpěvačka Vlaďka Bauerová. A k ochutnání byly pravé indické dobroty.

Výstavu Šangri-la, kterou do Plzně přivezl Rudolf Švaříček, můžete v Západočeském muzeu navštívit až do února následujícího roku.

Foto: QAP.CZ

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT