07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Od čtvrtka 4. do neděle 7. září probíhá v Plzni mezinárodní festival Pilsen Busking Fest, který už dvanáctým rokem láká na vyvážený a velice pestrý program. Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Hlavním středobodem festivalu se stalo Náměstí Republiky v Plzni, kde vyrostlo velké pódium, informační stan, prodejní stánky a kreativní zóny určené pro přímé zapojení návštěvníků nebo pro tvorbu všemožných umělců. Festival se odehrává zároveň v sadovém okruhu a přilehlých ulicích na místech v Proluce, u Družby a u Branky.
Na festivalu vystupuje přes 60 jednotlivců, kapel, souborů či uměleckých těles z celého světa. Najdete tu známé hudební styly jako rock, folk, blues, jazz nebo pop, ale i méně obvyklé žánry, třeba ska, world music, reggae nebo funky.
V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely různých žánrů, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté nebo tanečníci. Nechybí ani výtvarníci, graffity wall či malba velkoformátových obrazů.
Podívejte se do naší fotogalerie, jak akci zachytil Milan Svoboda.
Foto: Milan Svoboda