07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Zrekonstruovaná kaple zámku Červené Poříčí se otevírá veřejnosti, v květnu zažije romantické místo na Klatovsku historicky první svatbu.
První svatební obřad vůbec se koná v čerstvě zrestaurované kapli zámku Červené Poříčí na Klatovsku.
Zámek prochází dlouhodobou obnovou, v roce 2014 bylo dokončeno restaurování interiéru barokní kaple zámku, která stojí před zámkem a byla s ním v minulosti propojena dřevěným průchodem. Kaple byla zasvěcena Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a sv. Janu Nepomuckému a 10. května se bude v kapli konat první svatební obřad vůbec.
Ženichem je publicista David Růžička, dříve dlouholetý tiskový mluvčí plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu a Lenka Buchbergerová, odborná garantka plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu.
Nastávající novomanželé si místo ke svatbě vybrali proto, že sehrálo klíčovou roli na počátku jejich vztahu a rádi se do Červeného Poříčí vracejí.
Přesto, že zámek je postupně obnovován, několik svateb se zde již konalo, byť v zámeckém parku. Jednalo se o velmi netradiční svatby, ta první se konala u zámeckého jezírka, nevěsta šla bosa a ženich měl oděnou jen lněnou košili. Další svatba byla ryze motorkářská a nádvoří zámku zaplnilo obrovské množství motocyklů, zejména Harleyů.
Květnová svatba v zámecké kapli bude první zámeckou klasickou svatbou a vůbec první svatbou konanou v uvedené kapli vůbec.