QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

ZČU

Tipy na výlet
Nejlepším studentským komiksem je Trať. Stojí za ním Martin Schütz z plzeňské SUTNARky 28.02.2024 9:55

Udílení komiksových cen Muriel se letos odehrálo 21. února v pražském kině Edison Filmhub. Cenu Magnesia za nejlepší studentský komiks získal student plzeňské školy.

Malí studenti převzali diplomy za absolvování Dětské univerzity – FOTKY 06.02.2024 11:55

Ne šedesát malých studentů a studentek absolvovalo Dětskou univerzitu Fakulty pedagogické (FPE) Západočeské univerzity v Plzni. Děti si vyzkoušely, jaké to je, studovat na vysoké škole.

Scout, dům pro bohaté, autonomní motokára a další projekty! Technická olympiáda má vítěze - FOTKY 02.02.2024 17:42

Technická olympiáda Plzeňského kraje představila řadu velmi zajímavých projektů studentských týmů středních škol a gymnázií z celého regionu. Olympiáda proběhla ve čtvrtek 1. února na Západočeské univerzitě.

ZČU v Plzni má ombudsmana. V areálu přibydou schránky důvěry 10.01.2024 19:21

Dohlížet na vytváření a udržování sociálního bezpečí, prověřovat podněty, být mediátorem sporů a konfliktů. Taková je náplň práce ombudsmana, kterého má od 1. ledna letošního roku Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).

Západočeská univerzita v Plzni reaguje na útok v Praze 23.12.2023 13:45

V návaznosti na tragické události, které se odehrály 21. prosince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, jednal rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Lávička v pátek 22. prosince s ředitelem Městského ředitelství Policie České republiky Karlem Machuldou. Tématem byla bezpečnost na ZČU.

Budova Fakulty pedagogické ZČU projde velkou rekonstrukcí za 383 milionů korun 20.12.2023 11:48

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhodlo, že ZČU přidělí dotaci na generální rekonstrukci budovy Fakulty pedagogické na Chodském náměstí 1. Důležitá proměna má budovu zmodernizovat a přizpůsobit současným požadavkům.

Nově vyvinutý systém ZČU mapuje problematicky průjezdná místa v Plzni 13.12.2023 8:25

Zaparkovaná vozidla jsou často překážkou ne jen pro řidiče osobních vozidel, ale hlavně pro větší vozy záchranné služby nebo hasičů. Nová technologie tato problematická místa mapuje a následně pomůže tomu, aby se jim věnovala pozornost při strategických rozhodováních.

Díky archeologům ze ZČU můžete ve virtuální realitě okusit život v římské kolonii - VIDEO, FOTO 28.09.2023 19:31

Archeologický tým z Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) zpřístupnil ve virtuální realitě římskou kolonii Castrum Novum. Kdokoliv se může po kolonii projít a poznat její podobu z doby její největší slávy.

Úspěch pro fakultu ZČU! Získala certifikaci Mezinárodní agentury pro atomovou energii 18.10.2023 9:34

Fakulta elektrotechnická (FEL) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se může pyšnit získáním certifikace Mezinárodní agentury pro atomovou energii IAEA. ZČU se tak stala osmou univerzitou na světě, která toto prestižní osvědčení obdržela. Jakou novinku můžeme díky certifikaci na půdě univerzity čekat?

Kompetence NTC ZČU ve vývoji materiálů a inovací čipové technologie. Rozhovor s profesorem Jánem Minárem 23.10.2023 15:26

Jaké má výzkumný ústav Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) Západočeské univerzity v Plzni kompetence a vybavení v oblasti technologií polovodičových čipů? Čtěte rozhovor s profesorem Jánem Minárem.

Renault Captur 380_
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy