ZČU

Tipy na výlet
Mediteraneum_zoo Plzeň_ilustrační
V zoo běží unikátní systém na správu dešťové vody. Vymysleli ho na ZČU
06.02.2023 7:45

Startup nextdrop byl založený výzkumníky ze Západočeské univerzity v Plzni, kteří, jak sami říkají, digitalizují vodu. Díky složitým algoritmům, senzorům a akčním prvkům je možné analyzovat a automatizovat funkci vodovodních systémů. Testování proběhlo v expozici Mediterraneum v plzeňské zoo.

kampus ZCU
Jeden z děkanů ZČU v Plzni rezignoval. Je podezřelý z podvodu se stipendiem
01.02.2023 12:24

Miroslav Holeček, rektor Západočeské univerzity v Plzni, dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií Lukáše Šticha k rezignaci. Důvodem jsou závažná podezření související s udělováním stipendií na fakultě. Na to upozornila rektora média.

Univerzitní knihovna ZČU v kampusu na Borských polích_ZČU
Máte doma knihy, které již nemáte kam dát? Knihovna ZČU pořádá sbírku!
30.01.2023 14:41

Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) pořádá již 6. ročník sbírky knih. Celý únor mohou lidé přinášet knihy do jakékoliv její pobočky. Knihovníci je pak předají Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice Plzeň.

Jonas_Jagercik_vitezny_navrh_v zavodni uprave_02
Plzeňský student redesignem ikonické Alfy Romeo oslnil v Itálii - FOTKY
24.10.2022 11:59

Studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni zazářili v Itálii. Porotu soutěže z oblasti elektromobility DTM Evoluzione zaujal redesign ikonické Alfy Romeo 155 DTM Jonáše Jagerčíka, který vznikl v ateliéru Průmyslového designu.

budova rektorátu ZČU
Akademický senát ZČU nezvolil v první volbě nového rektora
31.10.2022 17:25

Kdo se postaví 1. března 2023 do čela Západočeské univerzity v Plzni zatím není jasné. V prvním ani druhém kole první volby nezískal žádný ze dvou kandidátů na rektora potřebnou nadpoloviční většinu hlasů členů Akademického senátu ZČU. Bude proto vyhlášena opakovaná volba, pro kterou se budou podávat nové návrhy na kandidáta na rektora. Termín druhé volby bude stanoven v nejbližších dnech.

NTC
LabIR SpotWELD - nové řešení pro kontrolu bodových svarů
07.12.2022 16:20

Bodové svařování je nejpoužívanější technologie spojování v automobilovém průmyslu. Na jednom autě jsou obvykle jednotky tisíc bodových svarů. Požadavky na bezpečnost a použití lehčích materiálů a konstrukcí přinášejí stále rostoucí nároky na kontrolu provedených svarů.

03 - (c) Štěpánka Vacková
V Plzni vznikla kniha s dosud nepublikovanými ilustracemi Jiřího Trnky - FOTKY
12.12.2022 11:35

Ojedinělou publikaci připravila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Kniha Dvě legendy o grálu obsahuje u nás dosud nepublikované ilustrace výtvarníka, ilustrátora a tvůrce loutkových filmů Jiřího Trnky.

Miroslav Lávička_211222
Západočeskou univerzitu v Plzni povede bývalý děkan Fakulty aplikovaných věd
22.12.2022 9:10

O tom, kdo povede Západočeskou univerzitu v Plzni, rozhodl ve středu 21. prosince v tajném hlasování Akademický senát ZČU. Novým rektorem bude od 1. března 2023 bývalý děkan Fakulty aplikovaných věd Miroslav Lávička.

FAV ZČU ilustrační_ZČU
Úspěch pro ZČU. Jednota českých matematiků a fyziků ocenila tři vědce z univerzity
17.01.2023 11:09

Profesor Pavel Drábek z katedry matematiky, absolventka téže katedry Hana Horníková a absolvent katedry mechaniky Jan Rendl získali prestižní odborná ocenění od Jednoty českých matematiků a fyziků.

oceneni neuron
Do plzeňského výzkumného centra NTC míří prestižní ocenění Neuron
17.10.2022 16:28

Odborná porota vyhlásila v neděli 16. 10. prestižní ocenění Nadačního fondu Neuron. Ocenění získalo NTC (Nové technologie – výzkumné centrum) Západočeské univerzity.