18.12.2025 13:20
18.12.2025 9:05
Auto u Němčic skončilo mimo silnici. Jedna osoba se zranila
17.12.2025 16:48
Rozhodněte, co se postaví! ÚMO Plzeň 1 spouští participativní rozpočet
Jak je zajištěno bezpečí studentů na ZČU?
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) v čele s rektorem Miroslavem Lávičkou má za sebou první rok ve funkci. Jedním z témat, které nové vedení ZČU řešilo hned v prvním roce svého mandátu, byla bezpečnost.
Že je toto téma stále aktuální, dokazuje i anonymní výhružný e-mail, který 11. března 2024 dorazil na šest českých univerzit včetně ZČU. Více jsme psali ZDE.
Policie už od prosincového útoku na FF UK mapuje jednotlivá pracoviště ZČU.
„Několik týdnů máme v areálu kampusu na Borech nainstalované detektory střelby a výkřiků, jejich montáž však byla schválená už před zmíněnou tragickou událostí. Momentálně spolu s bezpečnostním konzultantem zvažujeme, zda by mělo význam umístit detektory i dovnitř některých budov,“ řekl rektor ZČU Miroslav Lávička.
K budování pocitu bezpečí a důvěry na univerzitě pak přispívá i v lednu ustavená pozice Ombudsmana ZČU. S podněty z oblasti sociálního bezpečí se na něj mohou obracet studující i zaměstnaní. Více jsme k tématu psali ZDE.
Foto ilustrační
