25.12.2025 18:59
25.12.2025 13:52
Tragédie v obci u Úněšova: mladík se vážně zranil a zemřel
25.12.2025 13:26
Rodinný dům v Tachově zachvátil během Štědrého dne oheň
Klíšťata ubírají na aktivitě
Konečně dobrá zpráva pro milovníky výletů do přírody ale i chataře a chalupáře, klíšťata ubírají na aktivitě. Pro víkend platí dokonce ´jen´ stupeň 7.
Klíšťata už delší dobu hrozí nejvyšším stupněm aktivity, proto vám přinášíme dobrou zprávu. Nyní se jejich aktivita po dlouhé době snižuje a to ´jen´ na stupeň 7.
Ještě ke čtvrtku 7. července platila aktivita na stupni 8. Pátek, sobota i neděle už budou ve znamení aktivity na stupni 7. To ale stále znamená velké riziko nákazy klíšťovou encefalitidou a boreliozou.
Doporučení
Použití repelentu, nesedat a nelehat v porostech, nevstupovat do křovin a bylinné vegetace, zejména na okraji lesa, na okraji vodních toků a listnatého mlází. Večer a ráno prohlídka těla, případně odstranění klíšťat.
O nemocech přenášených klíšťaty a také kartě k jejich odstranění čtěte zde.