Pozor na ponožky s medvídkem!

13.08.2012 12:09

Česká obchodní inspekce opět varuje před dalším rizikovým výrobkem. Tentokrát jde o ponožky, které jsou ozdobené medvídkem. Ten může být pro vašeho prcka nebezpečný!

ponozky-s-medvidky

Další nebezpečný výrobek na trhu hlásí Česká obchodní inspekce. Tentokrát jde o dětské ponožky, které jsou zdobeny roztomilým medvídkem. Ten je pro vaši ratolest nebezpečný!

Textilní výrobky ozdobené hračkou vypadají sice vesele, avšak někdy mohou představovat riziko pro vašeho prcka. To platí i pro ponožky s medvídkem, u nichž kontrola prokázala, že kroužek s hračkou jde dost snadno odtrhnout, dokonce i jednotlivé části medvídka jsou lehce oddělitelné a znamenají pro děti nebezpečí spolknutí či zadušení.

"Zkouškou tahem bylo zjištěno, že u hračky působením síly 20 N došlo k odtržení řetízku s klíčovým kroužkem a působením síly 45 N se odtrhly tlapky i nožičky. V obou případech dle normy musí odolat síle min 90 N. Vznikly tak části, které se celé vejdou do zkušebního válce pro malé části. Dětem hrozí tedy nebezpečí spolknutí či zadušení," varuje mluvčí ČOI Jana Jelínková.

ČOI prodej tohoto výrobku zakázala a následně distributor přijal opatření ke stažení výrobku z trhu.

Ponožky s medvídkem (art. No: 70780007)
Výrobce: Čína
Distributor: 4 EVERYWARY, Nizozemí

foto: ČOI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima