16.07.2025 12:05
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
15.07.2025 18:29
Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom
Kvůli lahvi alkoholu a kousku sýra způsobila škodu za téměř deset tisíc korun!
Cizinka se dopustila opravdu nesmyslně nehorázného činu. Aby si mohla dopřát „menší svačinku“, vloupala se do cizího objektu a způsobila majiteli škodu za tisíce korun.
Případ nepochopitelného manévru pětadvacetileté cizinky se dostal do rukou policistům z obvodního oddělení v Domažlicích. V noci ze soboty na neděli se mladá cizinka vyšplhala na balkon domu v České Kubici na Dolní Folmavě.
Aby se dostala dovnitř bytu, neváhala za pomoci dřevěné židle a hrubých kopanců rozbít výplň plastových balkonových dveří. Po násilném vniku do objektu si žena odnesla paradoxně pouze lahev alkoholického nápoje, limonádu a sýr.
„Poškozenému majiteli tak způsobila škodu na poškozených věcech ve výši 7000 korun a na odcizených věcech škodu ve výši nejméně 300 korun,“ uvádí por. Dagmar Brožová. Výše jejího „úlovku“ je tedy nesrovnatelná s celkově vzniklou škodou, jakou pachatelka způsobila při vloupání.
Žena byla v pondělí pravomocně odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 8 měsíců se zkušební dobou 18 měsíců.
foto : Ilustrační