19.07.2025 14:33
V ulici Prvomájová v plzeňských Křimicích došlo k vážné nehodě. Silnice je uzavřena
Osobní auto se střetlo s motorkou, na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce
19.07.2025 14:33
Osobní auto se střetlo s motorkou, na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce
18.07.2025 21:34
18.07.2025 15:43 18.07.2025 17:06
Vyznavači běžek si aktuálně mohou pořádně užít na Domažlicku. Vydatné sněžení opět zlepšilo podmínky a momentálně je tak například na Čerchově až okolo půl metru sněhu.
Běžecké tratě na Domažlicku jsou aktuálně po úpravě a vyznavačům bílé stopy tak nabízí parádní podmínky. Zatím zkrátka ale stále přijdou ti, kteří by chtěli vyrazit na okruhy přímo v Domažlicích.
Upravené jsou aktuálně běžecké tratě u Capartic, kde aktuálně leží okolo čtyřiceti centimetrů. Nejkratší okruh je rolbou připravený i pro bruslení. Upravená je pro bruslení také silnice k Sádkám. Zhruba půl metru sněhu hlásí Čerchov. Tam mohou milovníci bílé stopy vyrazit bez obav na trať Capartice - Rozcestí pod Čerchovem, která je také upravená. Stejně tak Čerchovský okruh a Signálka, ta je vhodná i pro bruslení.
Zatím zůstávají neupravené běžecké tratě přímo v Domažlicích a mimo provoz je dál i sjezdovka Sádek.
V aktuální zimní sezóně je navíc poprvé běžkařům a turistům k dispozici takzvaná útulna na Malinově hoře. Funguje ale jen o víkendech, otevřená je vždy od 9 do 16 hodin. Podrobnosti k novince najdete v článku zde.
FOTO: ilustrační