16.07.2025 12:05
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
15.07.2025 18:29
Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom
Na Radbuze ve Staňkově vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity
Vodohospodáři ve Staňkově vyhlásili na řece Radbuze druhý stupeň povodňové aktivity - pohotovost. Hladina se zvýšila následkem jarního počasí. V uplynulém týdnu se rapidně oteplilo a slunce začalo zvolna účtovat s ležícím sněhem.

Ve Staňkově na Plzeňsku vodohospodáři naměřili hodnotu 1,9 m, což je zhruba 20 - 30 cm nad obvyklý stav vody, proto byl v oblasti vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity, tedy pohotovost. První stupeň povodňové aktivity (bdělost) je nahlášen na Radbuze ještě ve Lhotě a dále také na Berounce, a to v Bílé Hoře a Liblíně.
Poslední lokalitou s vyhlášeným stavem bdělosti je řeka Klabava v Nové Huti. Na ostatních měřených úsecích v kraji dosahuje voda normálních hodnot, přesto vydal Český hydrometeorologický ústav v sobotu v poledne vyhlášení o povodňové pohotovosti týkající se celého Plzeňského kraje.