Obyvatelé Domažlic se dočkají nových odpočinkových míst

23.09.2015 20:27

Nová odpočinková místa vzniknou v domažlických lesích. Vzniknout by zde mělo hned pět dřevěných altánů.

Foto Domažlice

Nová odpočinková místa v podobě altánů plánují vybudovat Domažlické městské lesy spol. s.r.o., které spravují lesy a rybníky v majetku města Domažlice. Radní města Domažlice s jejich plánem pochopitelně souhlasili.

Dva zbrusu nové odpočinkové altány by měly být postaveny na Köglerovo zastavení a na Bystřici. Další tři vzniknou na rozcestí Na Zlomu, na Zelenově a na hraničním rozcestí Hlinitá cesta. Tam už ale altány stojí nejméně 10 let, ovšem podepsal se na nich zub času a tak musí být zbourány a znovu vybudovány.

"Podobná odpočinková místa jsou u turistů i cyklistů velmi oblíbená. Najdou v nich přístřeší při nepříznivém počasí i zázemí pro odpočinek a krátké zastavení. Budujeme je především na hlavních turistických trasách," uvedl jednatel společnosti Jan Benda. Další odpočinková místa jsou například na lyžařských trasách pod Čerchovem.

Dřevěné altány mají velikost asi 20 metrů čtverečních a jeden vyjde zhruba na 40 tisíc korun. "Na výstavbu se pokusíme získat ještě finanční podporu prostřednictvím dotací," dodal Benda.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima