07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
U Holýšova se našlo téměř padesát granátů
Při procházce lesem u Holýšova objevil 42letý muž témě padesát tříštivo - trhavých granátů. Munici si odvezli pyrotechnici.
V lese u Holýšova na Domažlicku se v pátek 12. srpna našly granáty. Celkem 46 kusů tříštivo - trhavých granátů si odvezli pyrotechnici.
Oznámení o nálezu munice přijali holýšovští policisté v pátek 12. srpna v podvečer. "42letý muž našel v lesním porostu u Holýšova munici, odhadl nález na 20 až 30 kusů," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že na místo přijela policejní hlídka, která po zjištění, že se skutečně jedná o munici, prostor zajistila a vyčkala příjezdu pyrotechniků. "Ti na místě zajistili a poté i odvezli celkem 46 kusů tříštivo – trhavých granátů."
Policisté všem, kdo by nalezli starou munici, doporučují, aby s ní v žádném případě nemanipulovali a přivolali policii, jako muž v uvedeném případě. "Nikdy nemůžete vědět, v jakém stavu munice je a zda nehrozí nebezpečí výbuchu," připomněla Jiroušková.
Ilustrační foto