07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Bomba na jezu řeky Otavy
Na jezu na řece Otavě vybuchla v pondělí bomba. Zatím neznámý pachatel tu umístil výbušný systém na ovládací zařízení jezu poblíž obce Dlouhá Ves.
Neznámý pachatel umístil na ovládací zařízení jezu na Otavě bombu. Ta v pondělí 15. listopadu vybuchla a zařízení poškodila. Majitel vše nahlásil na policii.
"Poškozený majitel oznámil na obvodní oddělení Sušice v úterý 16. listopadu poškození ovládacího zařízení na jezu u řeky Otavy u obce Dlouhá Ves," uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová s tím, že na policii zároveň přivezl předmět, který na místě našel. Šlo o výbušný systém. "V pondělí ve večerních hodinách tento výbušný systém explodoval v manipulační komoře, kam jej nainstaloval zatím neznámý pachatel."
Od majitele ovládácího zařízení na jezu si výbušný systém převzali policejní pyrotechnici. "Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," dodala Ladmanová.