Dostal podmínku za smrt nevinného řidiče

19.05.2010 17:20

Klatovský soud konečně ukončil případ třiadvacetiletého Martina Sopry. Ten způsobil při srážce dvou aut smrt řidiče. Nedal přednost Peugeotu na hlavní silnici.

Srážka dvou Peugeotů nedaleko Velhartic, při níž se zranilo celkem pět lidí, řidič jednoho z vozů po devíti dnech v nemocnici zemřel. Takové bylo téma pro klatovský soud, který měl stanovit trest třiadvcetiletému Martinu Soprovi, který nehodu způsobil.

Neštěstí se stalo vloni na druhý svátek vánoční, kdy se Sopr vydal se svou přítelkyní z Velhartic, kde byl ubytovaný,  na výlet do Sušice. Na křižovatce nedal přednost projíždějícímu Peugeotu 106. U soudu se Sopr hájil tím, že mu svítilo sluníčko do očí a jelikož místo nezná, přehlédl tak značku o přednosti. Pak už si prý pamatuje jen ránu, která ho odhodila na svodidla. On i jeho přítelkyně vyvázli s lehkým zraněním.

Posádka druhého auta dopadla hůř. Jednoho odvezla sanitka s roztrženou slezinou, další se zraněním břicha a páteře a nejhůře dopadl řidič ze Strakonicka, který měl zlomenou hrudní kost i žebra a další vnitřní zranění. Ze sušické nemocnice byl  transportován vrtulníkem do plzeňské Fakultní nemocnice, ale tam 4. ledna přes veškerou snahu lékařů zemřel.

Znalec uvedl, že rychlost obou vozů v době střetu byla kolem 50km/hod. I přes snahu nyní již mrtvého řidiče nemohl střetu zabránit.

Soud nakonec zakázal Soprovi na 3 roky řízení, musí nahradit škodu a dostal trest 1 rok s odkladem na 2,5 roku. Sopr u soudu činu hluboce litoval.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima